У храмах Львова знову відбуватиметься молитва Тезе

Тезе3 жовтня у храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) у Львові відбулася молитва за мир разом із братами спільноти Тезе, у якій взяло участь близько 200 людей, переважно молодь. Молитва тривала у напівтемряві, при запалених свічках. Молитовну атмосферу доповнив молодіжний хор.

На початку молитовної зустрічі освятили хрест, який намалювала художниця Вікторія Дерев’янко. «Цей хрест буде знаком того паломництва, який кожен з нас буде звершувати», – зазначив у вступному слові отець Любомир Гладюк, голова Комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії УГКЦ. Повідомляє Дивенсвіт.

Отець Любомир додав, що така молитва відбуватиметься щомісяця. «Сьогодні ми починаємо молитву Тезе. Отож, запрошуємо вас усіх до цієї молитви, до цього паломництва», – сказав священик.

Через спів і розважання, кілька хвилин тиші, присутні шукали єдності з Богом, примирення, таким чином здійснюючи своє паломництво. Потім разом молилися за українські сім’ї, за дітей і молодь, які перебувають на вулицях, за жінок, які виношують дітей, за телебачення, щоб воно проповідувало християнські цінності.

На закінчення молитви волонтери з інших країн (зокрема, Франції та Німеччини) поділилися своїми враженнями від перебування в Україні.

За словами організаторів-волонтерів, такі молитовні зустрічі планують організовувати першої неділі кожного місяця у різних храмах Львова, однак, можливі зміни. Як розповіла одна із волонтерів Лілія Креховецька, першу молитовну зустріч провели у п’ятницю, оскільки брати-монахи не могли бути присутніми у неділю.  Молитва відбуватиметься у храмах Львова різних конфесій. За словами п. Лілії, паломництво молитви Тезе уже проводило такі зустрічі у церквах у 2010 році. Зараз молоді люди хочуть відродити цю практику. Слідкуйте за новинами групи Taize Львів у соцмережах.

Нгадаємо, основу спільноти паломництва молитви Тезе заклав брат Роже, який на початку Другої світової війни, у серпні 1940 року, приїхав у селище Тезе, що у Франції. Зараз спільнота Тезе складається із близько ста братів, католиків та протестантів, які походять з понад 30-ти країн. Брат Роже помер 16 серпня 2005 року, у віці 90 років. Його вбили під час вечірньої молитви спільноти. Впродовж 2015 року спільнота святкуватиме 75-ту річницю свого заснування і запрошує усіх пом’янути її засновника у соту річницю його народження і десять років після його смерті.