У Львові демонтують незаконний самобуд МП на Сихові

Вранці 6 квітня 2023 року розпочався демонтаж храму святого Володимира УПЦ МП, що на Сихові у Львові (просп. Червоної Калини, 89). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
 
«Громада ПЦУ проводить благоустрій території, забираючи наявні незаконні конструкції споруди московського патріархату на Сихові», – зазначив Любомир Зубач. 
 
Заступник міського голови з містобудування обублікував кілька фото, на одному з яких – священник Православної церкви України. Після його молитви та благословення розпочали роботи.
Фото: фейсбук-сторінка Любомира Зубача
«Все за законом. Поліція забезпечує порядок. Сподіваємося, обійдеться без провокацій. Вони нікому насправді не потрібні», – написав Любомир Зубач. 
 
Нагадаємо, дискусії про незаконність спорудження храму святого Володимира УПЦ МП велися багато років. Вимоги демонтажу споруди особливо загострилися після повномасштабного вторгнення. У червні 2022 року дерев’яна каплиця горіла. Пізніше було повідомлено про перехід цієї релігійної громади до ПЦУ. 
 
9 березня 2023 року на сесії Львівської міської ради депутати надали Православній церкві України земельну ділянку під будівництво катедрального собору на проспекті Червоної Калини, 89. Про рішення демонтажу каплиці кілька днів тому нагадав і львівський міський голова Андрій Садовий.