У Львові екуменічною панахидою вшанували пам’ять новітніх Героїв. Фото

  Сьогодні, 23 серпня 2018 року, у День Державного Прапора на Личаківському цвинтарі вшанували пам’ять новітніх Героїв України.

DSC_0945


До  поминального віча долучилися представники влади, духовенство різних конфесій, військовослужбовці та активна громадськість. “Нині ми найперше молимося за наших оборонців, просимо для них вічної радості, а також просимо їхнього покрову, щоб вони завжди вчили нас любити Україну” – наголосив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир  (Груца):

“Можна питати себе, що означає любити Україну, бути патріотом? Бути патріотом – це не означає боротися проти когось, це означає відстоювати когось і щось. Блаженніший Любомир Гузар дає на це гарну і просту відповідь. “Любити Україну – це означає любити українців, любити людей, які ходять по цій землі””.

DSC_0935

     


Війна дала нам зовсім інше розуміння нашого прапора. Про це зазначив міський голова Львова Андрій Садовий: “П’ятий раз поспіль ми є тут, на цьому місці, де слова мають зовсім інший зміст, і прапор має зовсім іншу цінність. Ми тут, на святій землі, де лежать ті, хто віддав життя за Україну, за її майбутнє”.

DSC_0929

       


Ключовою частиною поминального віча стала молитва. На думку клірика Покровського кафедрального собору УПЦ КП о. Артемія Бабленюка саме молитва за тих, хто віддав життя за кожного з нас буде утверджувати сучасних українців у вірі. Адже коли хтось кладе життя за ближнього свого, то здобуває життя вічне.


 

DSC_0891

 


   Наш прапор є тим знаком, під яким збираються українці, і завдяки якому ідуть вперед. І саме тому у цей день ми повинні попросити благословення для майбутніх поколінь,  –  розповів військовий капелан Львівської Архідієцезії о. Роман Стадник. 

DSC_0942

     


 Приблизно учасників акції було кілька сотень. Зокрема до заходу долучилися  скаути, школярі, студенство. 

DSC_0986

 


 Війна – триває. І для військовослужбовців, які нині боронять свободу нашої Батьківщини, державні символи, фронтове побратимство отримують виняткове значення. Зокрема про це розповів керівник Регіонального медіа-центру Олександр Поронюк. 

“Зараз у нашому середовищі ми на генному рівні відчуваємо, що означає захищати Батьківщину. І коли ти виконуєш завдання далеко від дому, то тоді розумієш, що означає День Прапора, що означає Вітчизна”.

DSC_0993