У Львові молитовно вшанували Героїв Небесної Сотні (Фоторепортаж)

18 лютого 2020 року ввечері, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні, молитовно вшанували Героїв Небесної Сотні. У заході «Небесну Сотню, Господи, прийми» взяли участь Родини Героїв, студенти, духовенство, громадські та ветеранські організації, представники влади міста й області.

Розпочали захід із внесення прапора та поминальної молитви. У панахиді взяли участь представники християнських конфесій Львова.

“На цьому місці не хочеться щось говорити, бо воно святе. На святому місці моляться і мовчать. Дуже хочеться побути у тиші, бо тут варто робити собі іспит сумління, варто перед очі ставити своє життя, свій день, свої тижні, свої роки. Сьогодні, як на лютневий день, була нетипова погода, адже падав дощ. Небеса об’єдналися із землею. Небеса – де перебувають наші Герої Небесної Сотні, і земля – де перебуваємо ми, люди ХХІ століття. Вони віддали своє життя, щоби над нашою Україною сходило сонце. Щоб наш Львів освітлювало світло, не зважаючи на вечірні сутінки. Ми про них пам’ятаємо, робимо іспит сумління, мовчимо. Через нашу пам’ять ми не можемо дозволити, щоб Герої померли. Вони є на небі, посилають нам дощ і сонце. Будьмо вдячні за це”, – зазначив Преосвященний Владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Під реквієм дзвонів діти Героїв Небесної Сотні зачитали імена загиблих, а тоді загорілося 20 променів позаду Стели в небо.

“Сьогодні, вшановуємо шосту річницю пам’яті наших рідних. Саме словами “Слава Україні” хочеться говорити. Сьогодні від нас залежить пам’ять про ці події. Сьогодні від нас залежить, чи бути Україні, чи не бути. Сьогодні, коли проросійські сили хочуть сказати, що шість років тому відбувся збройний переворот, стоячи на цьому місці, прошу всіх пам’ятати правду. Ці люди вийшли на мирний протестний Майдан, вони вийшли без зброї в руках, тільки з величезною любов’ю до України”, – звернулася до всіх присутніх дружина загиблого Героя Наталія Дигдалович.

Впродовж заходу родини Героїв Небесної Сотні, громадськість, представники влади і духовенства запалили поминальні лампадки і у тиші помолилися за упокій душ убієнних.

“Герої Небесної Сотні є живі, бо вони віддали за нас своє життя. На цьому місці ти не маєш статусу, не маєш посад. Вони – громадяни нашої країни. Маю велику гордість, що громада нашого міста зініціювала такий достойний Меморіал. Я б дуже хотів, щоб з достойністю буда справедливість. Ті, хто віддавав команди, хто вбивав, мають нести покарання. Це дуже важливо. Родини Героїв хочуть знати правду”, – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Запрошуємо у ці поминальні дні відвідати Меморіал Героїв Небесної Сотні, просто побути у тиші, помолитись і подивитись в очі Героїв. Вони – не вмирають!

Підготувала Юліана Лавриш

Фото Романа Балука