У Львові молитовно вшанували пам’ять жертв Голодоморів. ФОТО

Сьогодні, 23 листопада 2019 року, на проспекті Шевченка, хвилиною мовчання, Екуменічною Панахидою, а також запаленням лампадок вшанували пам’ять жертв Голодоморів.

“Запалюючи лампаду, ми засвідчуємо, що пам’ятаємо”,  у цьому переконаний Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій.

“Пам’ять заморених Голодом у 1921-1922 роках, у 1932-1933 роках, у 1946-1947 роках. Ці три Голодомори винищили практично все українське село. Весь той генофонд нації, який би мав зробити поступ вперед, до свободи,до життя, до волі, стояти і боротися за вільну Україну. “Чому Ви іще живі?”. Запитували комнезамівці, які  ходили, ширяли по хатах у селян, у котрих відібрали все доостанку. Ці біси були тоді господарями на українській землі. Але  той страшний час минув. Пам’ять про ці трагічні події вписана чорними літерами в українську історію. Сьогодні, кожний із нас, тут, стоячи, на цьому місці, чистому, овіяному поглядом нашого Генія і Пророка Тараса Шевченка,візьме до рук цю лампаду, зігріє у своїх руках, запалить свічку, щоби засвідчити: ми пам’ятаємо. І ми будемо живі і будемо пам’ятати і будемо боротися за Україну. Так як мовчки, з протестом боролися ті, хто у холод і голод вмирав в українській хаті,але не скрорився. Вічна пам’ять їм, замореним і замордованим Геноцидом”, наголосив Владика.

“У ці листопадові дні, мене супроводжує символ колосків”, – розповів присутнім єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир, і додав:

“12 листопада у Резиденції Віденських Архієпископів, була відкрила пам’ятна таблиця за жертвами Голодоморів, зокрема тут, в Україні. І на згадку, усім давали невеликий мішечок пшениці. У четвер, ми звершували моління біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні. І там є такий гарний символ: є колоски, з нашого збіжжя, з нашого зерна, хтось їх приніс. І я собі подумав: ці Герої також віддали своє життя за те,щоб ми сьогодні мали, що їсти. Щоб ми не мали сучасного Голодомору. Вони не можуть померти, бо сьогодні прийшли ми, які про них пам’ятаємо, прийшли ми, які запалюємо свічки, бо світло не може залишатися прикритим, як  сьогодні на Святій Літургії, ми читали у Євангельському Слові Луки. Ми свідчимо, ми пам’ятаємо, ми дякуємо”, – наголосив Владика.

Додамо, що до моління долучився також Владика-Номінат Степан Сус,а  також численне духовенство усіх конфесій.

Участь у вшануванні пам’яті жертв Голодоморів взяли представники міської та обласної влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий, а також активна громадськість. Кожен запалив лампадку. 

 Додамо, що опісля відбулося покладання квітів та лампадок до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій на проспекті Чорновола.

Фото Романа Балука, Оксани Бабенко