У Львові на Святоюрській горі вперше вiдкриють для огляду митрополичi палати

Mutr.PalatuМитрополичі палати це двоповерхова будiвля навпроти Собору св. Юра – головного храму греко-католикiв у Львовi.

Палати збудувані в 1761-1762 рр., вони слугували покоями для греко-католицьких митрополитів. Згодом будинок зазнав реконструкцiї та реставрацiї, але донинi всерединi збереглися унiкальнi настiннi розписи. Сьогодні в митрополичих палатах вiдбуваються прийоми та святковi подiї.

Для туристiв вхiд був закритий, проте з нагоди мiської акцiї «Нiч у Львовi» (11-13 липня) палати вирiшили вiдкрити для огляду – повідомляє Департамент інформації УГКЦ

«Екскурсiї митрополичими палатами матимуть два аспекти. Перший – молитовний. У каплицi палат вiдбудеться молитва за Україну, бо нинi непростий час. А потiм оглянемо iнтер’єр, надамо можливiсть вийти на балкон, щоб побачити вечiрнiй Львiв» – розповів о. Володимир Ониськiв, економ курiї Львiвської архиєпархiї УГКЦ.

Крiм того, туристи матимуть змогу оглянути кiмнату, в якiй зупинявся понтифiк Iван Павло II, коли приїжджав до Львова в 2001 р. «Ця кiмната збереглася такою, якою була пiд час вiзиту Святiшого Отця”, – додав о. Володимир.

Розпочнеться безкоштовна екскурсiя у п’ятницю, 11 липня, о 22.00. Проте, щоб потрапити на неї, потрiбно завчасно зареєструватися через iнтернет.