У Львові оновлюють площу біля храму св. Антонія

У Львові оновлюють площу, що на перетині вулиць Личаківської та Солодової біля костелу святого Антонія, повідомляє Львівська міська рада.

Новий громадський простір спроєктували на воркшопі в межах Європейського тижня мобільності у Львові. В результаті напрацювань визначено, що простір має виконувати функцію відпочинкової точки на транзиті, місця перепочинку та локації для зустрічей.

«Історично площа на перетині Личаківської та Солодової носила ім’я св. Антонія, як і примикаюча вулиця, яка нині перейменована у вул. Заньковецької, а також костел, який тут існує з 1739 року. За радянських часів навпроти історичного костелу з’явився ринок з модерністичними мозаїками на фасаді. Останні роки перетин вулиць, з насиченим шумним трафіком і хаотично запаркованими авто на узбіччях, не створював відчуття комфортного і безпечного місця. Однак ця локація має важливу відпочинкову точку на транзиті, а також може співпрацювати з громадськими функціями довкола, як от існуючий храм та ринок», – зазначили організатори.

Як зазначається, учасники та учасниці воркшопу дослідили роль ділянки в контексті мікрорайону, точки тяжіння поруч, проаналізували транзити пішоходів через територію, врахували історичний контекст, і, зважаючи на ці аспекти, визначили роль простору як відпочинкової точки на транзиті, місця перепочинку та локації для зустрічей.

Воркшоп організували команда Rubber City спільно з департаментом міської мобільності та вуличної інфраструктури в межах Європейського тижня мобільності’22, який провели департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури спільно з КУ Інститут міста за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Ukraine GmbH та TUMI (Transformative Urban Mobility Initiative).

Проєкт, напрацьований на воркшопі, не передбачає капітальних робіт. Але він стане базовим для фінального проєкту реконструкції цього громадського простору, який втілюватиме Личаківська районна адміністрація, щоб перетворити цю територію у цілісний, комфортний та безпечний громадський простір.

Як розповів начальник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів, відповідно до проєктних рішень, на площі уже розпочали ремонтні роботи: демонтували турнікетне огородження і антипаркувальні стовпці, перенесли дорожні знаки,  ліквідували нерівності на тротуарі,  облаштували два дощові садки, де висадили багаторічні рослини і ознакували нетранзитні зони; до кінця місяця на площі встановлять дві відпочинкові лавки.