У Львові освятили першу в Україні статую святого о. Івана Боско

DSCN3725Щороку 31 січня усі Салезіяни світу відзначають літургійний спомин свого засновника й покровителя святого преподобного Івана Боско. Цей італійський священик став знаним повсюди завдяки жертовній праці з бідною молоддю. Він зумів зацікавити молодь, поєднуючи те, що, здавалося, дуже важко поєднати: веселі ігри й молитву, забави й духовні розважання, буденні справи та християнські цінності й чесноти.

З нагоди завершення Ювілейного завершення Ювілейного року 200-річчя з Дня народження святого Івана Боско у Львові на території салезіянського Молодіжного центру та Родинного дому “Покрова” (вул. Кривчицька, 19) була освячена статуя цього святого покривителя молоді. Скульптуру подарував Салезіянам УГКЦ отець Бернард Скуза з міста Каррари. Постамент виготовлений з білого каррарського мармуру і зображає отця Боско та його вихованців: святого Домініка Савіо і блаженну Лауру Вікуню, які стали святими завдяки своєму наставнику.

“У Молодіжному  центрі щодня навчаються і живуть близько 150 дітей та молодих людей, є багато відвідувачів. Всі вони, в образі та історії життя святих Домініка та Лаури, будуть бачити взірець, як бути святими у щоденному житті у своєму молодому віці. А салезіяни, вихователі, вчителі та батьки – усі, що мають дотичність до виховання – будуть дивитися на фігуру святого отця Боско як на приклад священика і вихователя великого числа дітей та молоді, наслідуючи його”,  – зазначив о. Юрій Смакоус, настоятель салезіянської спільноти та директор Молодіжного центру Святого Івана Боско після освячення пам’ятника.

DSCN3712

Прикладом свого життя св.. о. Іван Боско показав, як плекати святість у щоденному житті: у своїй праці, навчанні, відпочинку. Цьогоріч у день свята для українського Салезіянського Згромадження сталася особлива подія: освячення пам’ятника великого вчителя і заступника дітей та молоді отця Івана Боско.

Довідка:

Молодіжний центр св. Івана Боско є комплексом, що об’єднує різні види діяльності Салезіян. Зокрема, Професійно-технічний центр ім. св. Івана Боско – католицький професійно-технічний заклад II рівня акредитації. При МНЦ ім. Івана Боско діє Дяківсько-катехитична школа. Велика увага приділяється соціальному захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт, напівсиріт та дітей із малозабезпечених сімей, яким систематично надається матеріальна допомога. З 1 червня 2014 року тут діє Родинний дім «Покрова», метою якого є створення сприятливих умов для всебічного і цілісного розвитку дітей. На даний момент тут проживає 60 дітей.

За матеріалами: sdbua.net