У Львові п’ятдесятники з 20 країн шукали відповіді на виклики сучасності

protestanty1Понад 2000 священнослужителів  віри євангельської (в основному  – єпископи, пастори та служителі) зібралися на II Світовий конгрес ХВЄ, який проводився впродовж чотирьох днів з 6 до 9 жовтня у м. Львові. Учасники мали змогу почути проповіді, повчитись на семінарах та обговорити найгостріші питання. 

На Конгрес, який  завершився 9 жовтня,  з’їхалися  учасники з двадцяти країн світу. Найбільш віддалені – це Бразилія, Канада, США, Велика Британія.  Конгрес проводився у євангельській церкві «Голгофа» у місті Львові.

Семінари, круглі столи, дискусії, служіння, які відбувалися під час Конгресу,  в основному були присвячені головній темі події «П`ятдесятниця – відповідь на виклики сучасності».  Розглядали такі теми, як: «Батьківство і синівство», «Місія церкви», «Практика духовних дарів», «Ресурси Святого Духа для церкви» та ін.

 За словами Віктора Прохора (Слов᾽янський Дистрикт Церков Асамблей Божих США), найгострішими викликами  сучасності – є пониження стандартів моралі у суспільстві та зростання егоцентризму.

Старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко запропонував своє рішення на виклики сучасності: «У нас є зброя, якою користувалися апостоли та отці віри – це проповідь Євангелія, потужна молитва та побожне святе життя».  У заключній проповіді на закритті Конгресу служитель сказав, що сьогодні Бог настільки відкрив двері для проповіді Євангелія, що християни іноді розгублені. Ми повинні бути готові до цього виклику та завжди «зодягнені в Божу зброю».

protestanty3

  Конгрес відвідав мер Львова Андрій Садовий. Звертаючись до делегатів, він сказав: «Ми не обираємо країну, де народжуватися, ми обираємо бути людьми чи бути нелюдами. Дякую вам усім, за те, що ви тут. Бажаю усім багато любові!»

Зі словом до учасників також звернувся директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, який передав вітання від міністра культури Євгена Нищука.

Під час заходу учасники Міжнародної Асамблеї  ХВЄ, члени якої започаткували Конгрес,  обрали нове керівництво таємним голосуванням. Посаду президента Асамблеї обійняв єпископ Віктор Павловський (Молдова), змінивши Марека Камінського з Польщі, а заступником президента обрано єпископа Едуарда Грабовенка (РФ), секретарем в черговий раз –  Іванаса Шкуліса (Литва).  Також делегати ухвалили Звернення із закликом про звільнення з полону ДНР вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Лист надіслали до міжнародних правозахисних організацій, урядам/президентам країн та до відповідних органів.

protestanty2

Наприкінці заходу делегати озвучили Резолюцію, адресовану всім п’ятдесятникам світу,  в якій зазначені основні виклики сучасності та шляхи їх подолання.

Нагадаємо, що перший Конгрес ХВЄ відбувся у 2013 році.

Фото та інформація – прес-служба Конгресу ХВЄ