У Львові встановили пам’ятну таблицю на честь фундаторів бібліотеки Оссолінеум

Obraz 019У середу, 8 липня, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек та о. Юрій Цюпка з Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла поблагословили таблицю, яку урочисто відкрито на фасаді Львівської Національної наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника.

Таблиця з барельєфом Оссолінського і текстом українською, польською і англійською мовами встановлена коштом Польської держави в пам’ять про перебування у цьому будинку в 1827-1940 роках Національного закладу імені Оссолінських, заснованого Юзефом Максиміліаном Оссолінських в 1817 році. Це була бібліотека з величезним фондосховищем. Після Другої світової війни частину цієї бібліотеки перенесено до Вроцлава. Обидві бібліотеки нині співпрацюють.

«Вдячність – це вияв духовної культури людини і вираз пам’яті про отримане добро – сказав у своєму слові о. інфулат Юзеф Павлічек. – Найбільшим доброчинцем є Господь і Йому належить найбільше вдячність. Подяка належить також людям, котрі всіляко нас збагачують. Серед таких людей фундатор Оссолінеум та продовжувачі його справи, які за часів поневолення Польщі посприяли збереженню і розвитку національної культури. Св. Йоан Павло ІІ сказав, що польський народ зберіг власну тотожність і незалежність, не спираючись на фізичні засоби, а лише спираючись на власну культуру».

Під час урочистої церемонії промовці зазначили, що упродовж багатьох років фондами бібліотеки Оссолінеум користувалися також українці й представники інших народів.

У відкритті таблиці взяли участь діячі українського наукового середовища з Києва і Львова, представницька делегація з Польщі, зокрема з Міністерства культури і національної спадщини та з міста Вроцлава, представники львівської міської влади та місцевих польських організацій.

За матеріалами: diocese-lviv.org