У Львові помер легендарний дисидент Валентин Мороз

16 квітня уночі у Львові помер дисидент Валентин Мороз. Про це у Facebook повідомивжурналіст Вахтанг Кіпіані.

«Кілька годин тому у Львові пішов з життя один з легендарних борців з комунізмом, автор блискучих самвидавних текстів 1960-1970-х років Валентин Мороз», – написав він.

15 квітня Валентин Мороз відсвяткував свій 83-й день народження. Він – один із представників українського національного руху, політв’язень, дисидент, автор понад 100 наукових праць. Доктор Гуманітарних Наук (Honoris Causa) Державного Коледжу Джерсі, член об’єднання українських письменників «Слово».Ч

Уперше був заарештований за антирадянську агітацію у 1965 році і засуджений до 4-х років мордовських таборів, удруге Валентина Мороза заарештували в 1970-му році і закритим судом засуджений на 14 років.

У 1979 році після 5-місячного голодування, під тиском світової громадськості, радянська влада змушена була обміняти Валентина Мороза та ще чотирьох дисидентів на двох радянських агентів КДБ. Це відбулось в аеропорту імені Кеннеді в Нью-Йорку.

Жив у США, в Канаді, викладав у Гарвардському університеті, а в Україну Валентин Мороз повернувся у квітні 1990-го року. З 1997-го року постійно жив у Львові, викладав в університеті фізичної культури.

Джерело: Твоє місто

Фото Історична правда