У Львові попрощались з легендарним комбатом Андрієм Гергертом

Прощання із 42-річним військовим з Львівщини, заступником командувача Української добровольчої армії Андрієм Гергертом (позивний «Червень») відбулося сьогодні, 3 серпня, у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла. Життя 42-річного  воїна забрала важка недуга.

Вшанувати пам’ять Захисника  України прийшло чимало небайдужих людей, зокрема рідні, побратими.

Від громади міста з Героєм попрощались заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

 Побратим Героя згадує, що навіть перед смертю в останньому телефонному дзвінку  він думав про Україну:

«Це велика втрата для мене, батальйону, та всієї України. Перед смертю Андрій зателефонував мені, цікавився як справи на фронті. Це людина при страшних болях до останнього вболівав за державу, за Україну»

У своїй проповіді єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, Владика Богдан (Манишин)  подякував родині  Андрія й особливо тепло згадував Героя :

«Ми знаємо Андрія як того, хто любив свою країну. Він дав згоду на смерть. Але відійшов у мирний  спосіб.  Метою його життя була  мирна та добра Україна. Ми пам’ятаємо його такого, який міг збудувати спільноту навколо однієї ідеї. Він міг будувати спільноту, бо мав добру когорту однодумців та друзів. Він знаходив час і місце для всіх. Він просив по молитву за своїх хлопців. А опісля й не забував подякувати й завжди казав, що розповість про чудеса. Він був свідком чималих Божих дій. Сьогодні тут стоять свідки всі тих пережитків.  На це повипливала також його і молитовна постава, а  не лише командирське серце».

 

Опісля від Гарнізонного храму похоронна процесія рушила до Личаківського кладовища.

Нагадаємо, Андрій Гергерт народився на Львівщині, у Миколаєві.  Андрій воює з березня 2014 року. У лютому 2020 року йому діагностували рак шлунку.  До війни Андрій працював ветеринаром. У нього залишились дружина та четверо дітей. 2016 року  героя нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ-го ступеня  за особисту мужність самовідданість, виявлення  захисту державного суверенітету.

Також ви можете долучитись до  фінансової підтримки сім’ї Гергет. Здійснити переказ коштів можна на рахунки рідних Андрія:

5168745014647801 (гривнева) – картка дружини Андрія – Надії Слюзар.

Валютна картка (долари) 4731219121649028 HERHERT OLEKSANDR (брат)

Валютна картка (євро) 5168742725541191 HERHERT OLEKSANDR (брат)

Підготувала: Наталя Стареправо, фото автора