Топ-5 святих, які вміли та любили відпочивати

Часто можна почути, що відпочинок – це не притаманно людям, які прагнуть до святості, трудяться на славу Божу. Однак, вигорання, напевно, у всі часи було актуальним. Саме тому, іноді потрібно просто зупинитися, аби побачити красу світу довкола і голос тиші, крізь яку, часто до нас промовляє Бог. Прикладом доброго відпочинку для нас можуть стати святі.

Св. Папа Іван Павло ІІ

У Папи Івана Павла ІІ упродовж всього життя “горіли очі”, коли він чув про спорт, чи театр.. Ще в юності Кароль Войтила написав першу п’єсу, а з футбольною тематикою він не розлучався навіть тоді, коли остаточно пов’язав своє життя із Ватиканом. 

Св. Франциск Ассизький

Відомо,що спілкування св. Франциска з природою було особливою сторінкою його життя. Зверхність до природи він розглядав, як зверхність до Творця. Саме тому, св. Франциск звертався до Називав тварин, птахів, рослини, Сонце, вогонь, воду, землю, вітер «братами» та «сестрами». Любив спілкування з тваринами, закликав звільняти з кліток пташок, із милосердям ставитися до комах і хробаків, шанувати свійську худобу, лишати в садах місце для диких трав. Відомі історії його проповідей птахам і приручення вовка у м. Губіо. Можливо, св. Франциск не завжди відпочивав у звичному для нас сенсі, але природа є потужним ресурсом, яка відновлює сили людини упродовж багатьох століть.

Святий Миколай

Якщо перекласти життя св. Миколая сучасною мовою, то можна стверджувати, що він був справжнім волонтером. Адже він постійно допомагав людям. Безкорислива допомога людям є тим рушієм, який допомагає віднаходити сенс власного життя. Тож це також своєрідний відпочинок.

Дон Боско

“наша святість – у веселощах”. Це важливе гасло для Салезіян, чиє Згромадження заснував Дон Боско. Вміння радіти життю, насолоджуватися кожною секундою є життєвою настановою св. Дона Боско. І якщо ми хоча б на мить вміємо зупинитися, аби порадіти, то це вже є відпочинком.

Блаженний Карло Акутіс

“Карло був променем світла в темних закутках інтернету”, – розповіла мама підлітка, якого проголосили блаженним. Приклад Карло показує, що “інтернет-серфінг” також може бути корисним і його можна використовувати і для відпочинку, і з користю.