В Провінційному домі сестер служебниць у Львові відбулися урочистості

gQ5ZldЗ нагоди 80-ліття заснування Провінційного дому, та ювілею богопосвяченого життя сестер : Мирони Склянки – 75-ліття, Христини Депутат та Лукії Скіри – 25-ліття, на Архієрейську службу приїхав владика Богдан Дзюрах , Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Оскільки сестри служебниці перебувають в особливий спосіб під покровительством Співстраждальної Матері Божої, владика закликав у цей нелегкий час знайти в собі сили співстраждати з усім українським народом, разом з Церквою в Києві, Донецьку та усіх регіонах країни.

Також владика зазначив, що Таїнство Співстраждання є ключовим у відкуплені людського роду. Ісус віддав своє життя за нас, як викуп за гріхи. Богородиця під хрестом на якому розіп’яли її Сина тяжко співстраждала з ним. Тому вона є співвідкупителькою.
Відкуплення, тобто відродження, людського роду не закінчилося на Голгофі , бо Церква є тим місцем, де кожна людина може народитися знову – відкинувши гріх. Свята Церква часто є розіп’ятою, бичованою, страждаючою. Але тим вона є уподібненою до Бога. Через її рани довершується велике чудо відкуплення. Ми особливо згадуємо тих, хто минулі 25 років творив тіло нашої Церкви , співстраждав із Христом, кого розпинали, катували, піддавали зневагам. 25 років тому настав Великдень для нашої церкви – вона воскресла , – додав він.

По закінченню Богослужіння сестри Мирона, Христина та Лукія отримали листівки з нагоди ювілею з благословенням Святішого Отця Франциска.

До речі, нещодавно вийшла книга золочівської поетеси Ольги Кіс – «Слугині Світла». У ній авторка передає свої багаторічні враження від спілкування з сестрами Служебницями Непорочної Діви Марії провінції Співстраждання Матері Божої.