У Львові посвячено храм зведений у вигляді Ноєвого ковчега

1b0M4IВисокопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський 23 листопада 2014 року здійснив Чин освячення храму Успення Пресвятої Богородиці, що у Львові (вул. Максимовича, 2).

Започаткував громаду у 1996-му році, тепер уже покійний о. Мирослав Солтис, він спочатку служив у фойє 32-ої школи, а відтак розпочав будову храму.

«Отець Мирослав, святої пам’яті, служив тут парохом, а сьогодні у невидимий спосіб присутній з нами, радіє, що Господня будівля наповнена вірним людом, вами, яких він знав та спілкувався, сьогодні освячується присутній народ, престол, уся збудована церква», – сказав владика Ігор.

Новий храм має незвичне архітектурне рішення: зведений у вигляді Ноєвого ковчега – еліпсоподібного корабля з трьома вітрилами. На чотирьох зовнішніх стінах створять мозаїчні копії чудотворних богородичних ікон (Матері Божої Неустанної Помочі, Львівської та Почаївської). Планується, що всередині храму будуть три престоли – центральний і два бічні, а над святилищем, під одним з вітрил, перед вірними постане іконостасна композиція «Дорога до Бога».

«Ще потрібна праця й кошти на оздоблювальні роботи, на це необхідний знову певний час, але сьогодні, ви стоїте в цій гарній будівлі, що є ділом ваших рук. За отця Мирослава й за тих, хто глибоко живив у своєму серці любов до цієї церкви, але відійшли у вічність ми заносимо щиру молитву» – наголосив владика Ігор.

За матеріалами: Львівської архиєпархії УГКЦ