У Львові презентували проєкт, присвячений матері митрополита Андрея Шептицького

Відкриття мистецько-документального проєкту «Молитва до Митрополита. Софія» відбулось сьогодні у Домі Франка, що у Львові. Захід присвячений Софії Шептицькій, матері Митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких. Це вже третя виставка із циклу проєкту “Молитва до Митрополита”.

“Проєкт є  подорожжю родовим маєтком Софії Шептицької, який сьогодні занепадає. Ми привертаємо увагу до забутого палацу і до самої постаті Софії. Відтак ми відкрили для себе її як матір, як письменницю та художницю. Я звернула увагу на її унікальну зовнішність, аристократичну манеру, діяльність та виховання дітей, зокрема Андрея та Климентія, попри те, що її життя було доволі непростим”, – ділиться авторка та натхненниця проєкту Олена Білоус.

На відкритті виставки презентували фрагмент драматургічного твору на основі листів митрополита Андрея Шептицького до матері, з яким виступила Ліда Данильчук, та музичні твори Фредеріка Шопена, – від Юлії Маківничук, піаністки Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка.  Вже опісля відвідувачі могли ознайомитись з експонатами художньої колекції. Сьогодні нараховують понад сотню експонатів, половина з яких виконана в різних техніках, зокрема живопис, витинанка, скульптура та графіка.

Над створенням проєкту працювали відомі українські митці, зокрема Оксана Тріска-Романів, Тарас і Остап Лозинські, Володимир Богуславський, Олександр Гончарук, Ірина Мариняк, Левко Микитич, Олександр Опарій, Адріан Косо, Петро Синяк, Євген Безніско, Богдан Сорока, Віктор і Наталя Проданчуки, Марія Гупало та інші.

Додамо, що серія проєктів “Молитва до Митрополита” складається з чотирьох серій. Серед них вже презентували “ Таємниця святої Лаври”, “Музей імені Митрополита”, “Софія” та “Сліпий спадкоємець”.

Підготувала Наталя Стареправо,

Фото – автора