У Львові розпочав роботу черговий Синод Єпископів УГКЦ, присвячений молитві

2a9a1994У Соборі святого Юра у Львові, 3 вересня 2017 року, Архієрейською Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, розпочав свою роботу черговий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

На прохання Глави Церкви, Секретар Синоду УГКЦ, владика Богдан (Дзюрах) проголосив Декрет про скликання чергової сесії Синоду Єпископів УГКЦ. Згідно Декрету, Синод відбуватиметься у Львові (Брюховичах) з 3 по 12 вересня 2017 року. Головна тема Синоду єпископів «Літургійне і молитовне життя УГКЦ». До участі в Синоді запрошені всі єпископи УГКЦ, які силою Церковного права та своєї присяги мають невідкладний обов’язок брати в ньому участь.

Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних говорячи про початок Синоду, відзначив, що тут присутні владики з цілого світу. «Синод – особливий момент, особлива подія нашої Церкви. Можливо, ще і ще раз Господь Бог усім нам хоче сказати, що ми владики за основну мету свого служіння маємо бути слугами Божими, які дбають про Божий люд. Ми покликані дбати про свої і повірених нам людей душі, щоб у свій час віддати Богові його належні плоди», – сказав Архиєрей.

«Ми перебуваємо, – продовжив Блаженніший Святослав, – в особливих стосунках з нашим Небесним Отцем, у Сині і Духові Святому. І ті наші особливі стосунки ми виражаємо в головній темі нашого Синоду. Син спілкується, розмовляє зі своїм Отцем у Дусі Святому, це є внутрішнє життя Пресвятої Трійці, це спілкування Божий Син у своєму Воплоченні об’явив, як Молитву».

Як уже було сказано, центральною головною темою Синоду буде Молитва. «Ми хочемо спитати нашого Божественного Учителя і попросити Його, як це робили апостоли: Учителю навчи нас молитися. Ми хочемо зрозуміти, як сьогодні молиться Українська Греко-Католицька Церква в Україні і на поселеннях, як нам потрібно бути вчителями і учнями справжньої молитви, як нам дбати про молитовне життя нашої Церкви, тому що знаємо, що та особа, яка не дихає, є мертвою, та християнська душа, яка не молиться, вмирає, а та Церква, яка не є спільнотою молільників, на жаль, починає завмирати», – переконує Глава Церкви.

Блаженніший Святослав закликав просити нашого Небесного Отця, Сина і Духа Святого, які дбають про нашу Церкву, щоби наповнили нас силою Молитви, щоби кожен син і донька нашої Церкви завжди відчували і розуміли, що, у першу чергу, їхня Церква молиться за них. І це є один з найважливіших способів як дбати про Христовий виноградник сьогодні. «Нехай цей час синодальних діянь буде часом благодаті і оновлення. Дихаймо на повні груди Молитвою. Я прошу все церковне тіло нашої Церкви моліться за наш Синод і за його діяння в ці десять днів. Щоб ми як Церква, яка молиться змогли належним чином послужити Богові і нашим людям в Україні і на поселеннях», – попросив Предстоятель.

Апостольський Нунцій в Україні, Архиєпископ Клаудіо (Ґуджеротті), який теж молився з Главою Церкви і членами Синоду Єпископів УГКЦ, передав Синоду вітання і благословення. «…Є надзвичайно важливо, – сказав Архиєпископ Клаудіо, – що ця молитва і ця Євхаристія відкриває священний Синод. І в цей момент не може бракувати тої люблячої благословляючої присутності Святішого Отця Папи Франциска. Своє благословення він шле вам з усією повнотою. Папа Франциск свідомий тої надзвичайної любові, яка лучить і єднає його з Українською Греко-Католицькою Церквою, Церквою, яка засвідчила кров’ю мучеників свою вірність Святій Церкві. Найщиріші побажання доброї праці всім синодальним отцям».

Джерело: Департамент інформації УГКЦ