У Львові урочисто відсвяткують 111-ту річницю Пласту

У Світлу суботу, 22 квітня 2023 року, у Львові відзначать День першої Пластової присяги. Це щорічна акція, присвячена заснуванню найбільшої молодіжної організації України «Пласт» , яка цьогоріч святкує свою 111-ту річницю. А ще в межах заходу в одному з парків міста пластуни висадять пам’ятне залізне дерево. Про це інформує Львівська міська рада.

12 квітня 1912 року Пластову присягу на вірність Україні вперше склали 10 юнаків у Львові. Традиційно цей день вважають днем народження організації.

22 квітня о 10:00 львівські пластуни зустрінуться у Парку культури та відпочинку у Львові на урочистому церемоніалі для святкування Дня першої Пластової присяги.

«Пластова присяга сьогодні – це про пам’ять тих, хто тримає для нас небо. І обіцянка майбутнім покоління вибороти незалежність України. Десятки пластунів віддали своє життя за Україну, сотні служать у Силах оборони, а тисячі щоденно волонтерять і збирають кошти на потреби фронту. Слова Пластової присяги та Пластового обіту тепер уособлюють конкретних пластунів, чиїми іменами ми називатимемо майбутні курені. Наша міць тримається в спільних пластових традиціях. Одна з них – збиратись разом в день заснування Пласту», – зазначають на сторінці події у фейсбуці.
 

Програма святкування передбачає проведення урочистих пластових церемоніалів: пов’язання хусток пташат і новаків (прийняття до пластового гуртка), складання пластової присяги, надання відзначень за вагому пластову та суспільну корисну діяльність, проведення теренових змагів.

З ініціативи керівництва Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького під час заходу пластуни висадять пам’ятне залізне дерево. Воно символізуватиме міць усіх пластунів, які тримають вірність своїй присязі у тилу та на фронті.

Зголошення: https://forms.gle/G4EyYz6RsEbg2NbN7