У Львові урочисто відзначили 30-ліття виходу УГКЦ та Василіянського Чину з підпілля

У суботу 28-го вересня з нагоди 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ і Василіянського Чину в Україні відбулись урочисті заходи.

О 9:30 розпочалася Божественна Літургія у храмі св. Андрія у Львові, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоана Школика, ЧСВВ у співслужінні з генеральним радником та секретарем ЧСВВ о. Діонисієм Завідюком, ЧСВВ та з отцями, які діяли в часи підпілля.

Вислужений протоігумен о. Василь Мендрунь, ЧСВВ у проповіді підкреслив, що це випробування мало двоякий характер. По-перше, після ліквідації УГКЦ духовенство та миряни повинні були акумулювати всі сили, щоб вберегти свою віру. Це давало можливість бути одним цілим. По-друге, Господь навіть у такі скрутні часи давав покликання у свій виноградник, що, знову ж таки, підкреслює слова Тертуліана: «Кров мучеників – це насіння для християн».

Опісля об 11:30 у Конференц-залі Львівського Музею історії релігії відкрилася урочиста академія з привітань Протоігуменом усіх присутніх, особливо отців та мирян, які пережили часи «Катакомбної Церкви». Далі – доповіді різних науковців, що досліджували питання легалізації Церкви у Радянському Союзі, а також опрацювання спогадів ієромонахів.

У другій половині академії виступали священники, які висловлювали свої спогади з того періоду, що кинув виклик для їхнього служіння Христові. До слова запросили о. Матея Гавриліва, ЧСВВ, о. Володимира Палчинського, ЧСВВ та о Софрона Попадюка, ЧСВВ. Кожен з них привідкрив реальність, яка змушувала бути міцним, витривалим та вірним Христові і Його Церкві.

На завершення пролунала молитва в подяку за дар незалежності сповідування своєї віри. Молитовний дух супроводжував монаший хор «Deisis».

Повідомив бр. Тадей Херович, ЧСВВ

Джерело: https://osbm.in.ua/