У Львові освятили фігуру св. Йоана з Дуклі – покровителя міста (Фото)

IMG_861227 червня у Львові відбулося урочисте вшанування покровителя міста – св. Йоана з Дуклі, мощі якого було внесено до святині, де він служив – храму св. Андрія колишнього Бернардинського монастиря (нині греко-католицька церква, в якій служать отці василіяни). Туди прибули монахи Провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших Францисканців в Україні, духовенство й миряни латинського і візантійського обрядів, городяни різних національностей, а також паломники з Дуклі. Був присутній Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд з дружиною.

Віце-міністр Провінції Братів Менших Францисканців о. Патрик Оліх, OFM привітав Архієпископа Львівського Мечислава Мокшицького та Єпископа Луцького Віталія Скоморовського, котрий очолив святу Месу та виголосив Слово Боже.

«Колись тут у Львові у цьому храмі св. Йоан з Дуклі проповідував німецькою, що важко собі уявити. Але таким тоді був патриціат Львова, його еліта. Не україномовна, не польськомовна і навіть не латиномовна, тільки німецькомовна. Як же це все змінилося. Змінюються часи, змінюються держави, змінюються пам’ятники і назви вулиць. Часом це добре, часом не дуже. Часом ми з цим згідні, а іноді ні. Але це, мої дорогі, наша земна дійсність. Це в нас сьогодні один покровитель, завтра – другий, а післязавтра – третій. А св. Йоан з Дуклі завжди залишиться близьким цьому місту і його мешканцям, щоб своїм заступництвом, на колінах, з піднятими руками, випрошувати нам поміч і захист. Він завжди вірний. Як вірний Його Вчитель – Ісус Христос. Господь кличе нас на дорогу віри, кажучи: «Іди за Мною». І залишиться вірним цьому покликанню до кінця» – зауважив у проповіді єпископ Віталій Скоморовський.

Участь у спільній молитві та освяченні фігури св. Йоана з Дуклі на подвір’ї Курії Львівської Митрополії РКЦ взяли: о. Пантелеймон Саламаха, провінційний настоятель отців василіян (ЧСВВ), о. Роман Шафран, синкел у справах духовенства і священичих родин Львівської Архиєпарії УГКЦ, настоятель львівської катедри Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян, священики Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату і представники духовенства Української Православної Церкви.

Митрополит Мокшицький запросив всіх присутніх на продовження урочистості. Від храму св. Андрія урочиста процесія з мощами св. Йоана з Дуклі вирушила вулицями міста Львова до митрополичої базиліки, де на подвір’ї Митрополичої Курії відбулося урочисте відкриття та освячення фігури св. Йоана з Дуклі під музичний супровід гурту S.Anto.

За матеріалами: diocese-lviv.org та photo-lviv.in.ua