У Львові в Митрополичій Курії РКЦ посвятили каплицю

каплиця1 У відновленому недавно будинку Львівської Митрополичої  Курії 16 липня посвятили каплицю. Участь у свяченні взяли: єпископ-помічник харківсько-запорізький Яна Собіло, Секретар Апостольської Нунціатури в Києві Монсеньйор Пйотр Тарнавський,  єпископ-помічник Львівської УГКЦ владика Венедикт Алексійчук, посланець Вірменської Апостольської Церкви, Генеральний Консул Польщі  у Львові Ярослав Дрозд та представники місцевої влади, діячі науки і культури. Почесним гостем урочистостей став голова Папського Комітету з Міжнародних Євхаристійних Конгресів архієпископ  П’єро Маріні, котрий прибув до України на запрошення Голови Конференції Римсько-Католицького Єпископату України архієпископа-митрополита Львівського Мечислава Мокшицького. Повідомляє сайт Львівської Архідієцезії РКЦ.

каплицяУ своїй проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький згадав славних львівських єпископів, котрі служили у стінах Митрополичої Курії, будівля якої впродовж 60 десятиліть  не належала Церкві. «І лише після історичного візиту Івана Павла ІІ в Україну та відвідин Львова в червні 2001 року розпочалося наше сьогодення» – зазначив митрополит. «Вінцем відновлення споруди Курії стала ця каплиця, за що величезна подяка жертводавцям. Тому це історична урочистість» – наголосив архієпископ Мечислав Мокшицький.

Під урочистості владика Венедикт та військовий капелан УГКЦ о. Степан Сус передали в дар митрополиту Мечиславу Мокшицький віднайдений та відреставрований портрет його попередника митрополита Францішека де Пауль Піштека (1786-1846), завдяки якому було споруджено палац львівських римо-католицьких   митрополитів.

Також в цей день гості вітали архієпископа Мечислава з 7 річницею призначення архієпископом коад’ютором Львівської митрополії.