У Львові відбудеться унікальний концерт духовних творів Дмитра Бортнянського

26 листопада о 16:30 у львівському храмі святих Ольги і Єлизавети УГКЦ відбудеться концерт хору «Воскресіння», що з Івано-Франківська. В програмі – нововіднайдені духовні концерти українського композитора Дмитра Бортнянського, що в живому виконанні прозвучать вперше. Ця прем’єра буде подарунком для міста Львова.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради. 

 

Концерт є частиною проєкту «Невідомий Бортнянський», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. В рамках цього проєкту було створено фільм культурно-просвітницького спрямування, в якому вперше записали ці духовні концерти композитора.

Оскільки у фільмі можна послухати тільки записи, виникла ідея живого виконання, якого світ ще не чув. Перший такий концерт буде у Львові. Важливим фактором є те, що концерт відбудеться в храмі, адже духовна музика створена для храму і звучатиме там найкраще.

Оскільки хор «Воскресіння» своїм співом супроводжує богослуження в Івано-Франківському Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ, то після концерту у Львові, о 18:00, хор співатиме Божественну Літургію.

Візит хору «Воскресіння» до Львова має не тільки музично-просвітницьку місію, а й мету збору коштів на ЗСУ (зусиллями хору вже придбано 4 автомобілі та два генератори на потреби нашої армії).

 

 

Довідка

Духовний концерт – багаточастинний масштабний хоровий твір. Жанр духовної хорової музики, що сформувався в українській культурі у другій половині ХVІІІ ст. Історико-стильовим джерелом жанру був партесний концерт ХVІІ – початку ХVІІІ ст.