У Єгипті знайшли найдавніший християнський монастир у світі

Дослідження вугілля та знайдені на місці предмети, такі як монети та кераміка, а також добре збережені написи на стінах свідчать про те, що монастир датується IV ст.
«Відкриття повністю змінює уявлення про розвиток раннього християнства. Це доказ того, що велика монастирська спільнота функціонувала на околицях Римської імперії набагато раніше, ніж ми думали», – пояснює глава франко-норвезької археологічної місії.
Знайдений монастирський комплекс складається із залишків трьох церков, трапезної та келій, де мешкали монахи.
«Наше дослідження змінює погляд на монаше життя в ті часи. Досі нам здавалося, що в кожному монастирі є лише одна спільнота. Розкопки показують, що ми помилялися», – пояснює Віктор Гіка.
Цей монастир складається з шести окремих скитів, які функціонували разом, але незалежно один від одного. Кожен з них утворив невеликий монастир, але монахи з різних спільнот зустрічалися між собою. В одному з цих скитів знайшли 19 кімнат. Стан збереженості цих будівель, побудованих з базальту, вирізаних у скелі або з глиняної цегли, є винятковим. На стінах написи та малюнки, пов’язані з коптською культурою, тепер вони будуть предметом поглиблених досліджень, до яких також буде включена кераміка. Кімнати збереглися аж до даху і неймовірно, що вони збудовані стільки століть тому, – сказав Віктор Гіка. – Вони збереглися цілими завдяки пустельному піску та нестачі вологи в цьому районі. Ми навіть знайшли посуд для їжі там, де їх залишили монахи».