У Львові відбудеться виставка до річниці народження Патріарха Йосифа (Сліпого)

Мистецьку виставку презентують у п’ятницю, 17 лютого, у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика. Це вже третя частина великого проєкту «Молитва до Митрополита. Сліпий».

На виставці представлять роботи митців зі всієї України у різних техніках. Картини присвячені життю патріарха Йосифа, його вірності Церкві та Україні, а також відображають думки й переживання лідера УГКЦ, які він записував у листах. Про роботи українських художників організаторка та авторка проєкту  Олена Білоус говорить так:

«Візуалізувати те, що бачиш і відчуваєш у своїй уяві, не є простим, бо це дуже глибоке чи навіть безмежне. Саме завдяки порівняльним та символьним прийомам можна відобразити зміст та емоції  у творах.  Фраза Патріарха “Я не самотній” лягла в основу написання однієї з картин – ангела, який грав ув’язненому Патріархові мелодію для  молитви. “Замкнене середовище”, або “вікно до світла” – робота, створена з думками про Апостолів нашої церкви, ув’язнених за віру, вірність і відданість, які в часи темряви мали перед собою Світло.  І негаснучим світлом був Сліпий».

На виставці представлять роботи також митців, які сьогодні боронять незалежність України на передовій. Серед них – калуський художник Володимир Безрукий з позивним «Пікассо». На передовій військовослужбовець — ще з часів АТО/ООС. На фронті чоловік пише  картини на ящиках з-під боєприпасів. Одну з робіт митця подарували Головнокомандувачу Збройних Сил України Валерію Залужному.

Відкриття мистецької виставки розпочнеться у п’ятницю, 17 лютого 2023 року, о 16 годині в Львівській національній філармонії (м. Львів, вул. М. Скорика, 7). Під час заходу гратиме жива органна музика. Вартість квитка – 150 гривень.

Додамо, проєкт  «Молитва до Митрополита. Сліпий» приурочений до 131-ї річниці народження Патріарха Йосифа (Сліпого) і є продовженням циклу серій «Молитва до Митрополита».  Раніше презентували мистецьку виставку, музичні концерти з нагоди річниці патріарха, а також інші заходи на честь роковин смерті Йосифа (Сліпого), які входять у цикл проєкту.