У Львові відбулась зустріч Митрополита Мокшицького з молоддю

26234975_1901904363455287_1998598990_nСьогодні, 3 січня 2018 року, Архієпископ Мечислав Мокшицький РКЦ запросив всі парафіяльні групи дітей та молоді архідієцезії на святкову зустріч у Митрополичій Курії (з 09.30 год. – до 20.00 год.).

Кожен охочий отримав нагоду особистої зустрічі і привітань для Екселенції, спільного колядування та можливість представлення групи, і короткого виступу.

“Різдвяну святкову зустріч для дітей та молоді у Митрополичій Курії ми організовуємо вже четвертий рік поспіль, саме третього січня. Приїжджають більшість дітей та батьків. Цього року зголосилось 43 парафії з різних областей Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Чернівців тощо. Сьогодні ми нарахували 1300 учасників, минулого року було приблизно 1000 – отже, кожного року їх кількість зростає.

Ми виділяємо 15 хвилин для кожної групи дітей. Звісно, цього часу не так багато, адже діти прагнуть більше співати, більше показати вертепи. Тому наступного року плануємо організувати фестиваль, але це вже у семінарії (в Брюховичах) – там також діти поколядують і поїдуть знайомитись з містом, тому що деякі з них ніколи не були у Львові. До речі, наймолодший учасник сьогоднішньої події – немовля, яке принесли батьки, а найстаршй учасник має 18 років”, – розповів о. Олександр Кусий, директор душпастирства католицьких ЗМІ у Львівській Архидієцезії РКЦ.

На завершення зустрічі всі діти отримали солодку пам’ятку для кожного.

Підсумовуючи, основну концепцію події та подальші плани щодо співпраці із молоддю о. Олександр наголосив: “Перш за все, як життя показує, нам потрібно підтримувати ініціативу, яка приходить знизу. Тобто, якщо є ініціатива, яка приходить від молоді, ми її розвиваємо і намагаємось реалізувати. Зокрема, організовуємо зустрічі парафіяльних груп, наприклад зараз відбувається зустріч міністрантів – це хлопці, які прислуговують біля вівтаря, беруть участь у Літургії. Ми працюємо лише у двох моментах у цьому році: це катехизація, а також організовуємо різні семінари, майстер-класи (для молодших груп). Для старших – День молоді, Тезе вертається – це класика. Якщо молодь зацікавлена, ми завжди підтримаємо їх ініціативи. Проте надзвичайних стратегічних планів у роботі з молоддю нема. Ми й надалі активно розвиваємо комунікацію, співпрацюємо та розвиваємо потенціал молодих людей”.

Підготувала Лідія Батіг

Фото: Володимир Перун