У Львові відбулося традиційне Йорданське водосвяття (Фоторепортаж)

DSC_3846Сьогодні, 19 січня, у день свята Богоявлення, відбулося загальноміське освячення води. води, за участю духовенства різних християнських конфесій міста. Освячення очолив Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.

Захід розпочався із концерту військового духового оркестру Західного територіального управління Національної гвардії України під керівництвом Романа Вовка, які разом з Театром пісні «Горлиця» (керівник Мар’яна Ометюх) вітали колядками та вінчуваннями львів’ян і гостей міста.

Далі своїм співом з Богоявленням усіх вітав вокальний ансамбль «Kalophonia» під керівництвом диякона Тараса Грудового.

Опісля розпочався чин загальноміського освячення води. Спільну молитву очолив  Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви у співслужінні духовенства львівської єпархії. Також участь у загальноміському молебні та свяченні традиційно взяли представники духовенства різних християнських конфесій міста, зокрема владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, владика Філарет, єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви та священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату, Вірменської Апостольської Церкви, Римо-Католицької Церкви та Церкви Християн Віри Євангельської.

«Ми щасливі, що маємо таку нагоду зібратися перед Ратушею і помолитися милосердному Богу, покуштувати святої водички. Це добра традиція. Сьогодні вперше у Чернівцях збираються міжконфесійно освячувати воду. DSC_3793А у Львові так вже багато років. Дякую вам, львівській громаді, що ви не ставитися до того байдуже, а приходите, щоби у центрі стародавнього європейського міста зібратися, поколядувати, освятити воду, яку милосердний Господь своїм приходом на Йордан освятив.

Ми щасливі, бо ми діти Божі. Ми носії Христа, ми храм Божий. Якби ми це усвідомлювали, то, певно, не було би суперечок, не було би розділення, не було би інших гріхів. Тож звернімося до милосердного Бога, щоби Господь нам допоміг провадити високоморальне життя» – звернувся Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

Насамкінець Блаженніший Макарій побажав усім кріпості, миру Україні доброго здоров’я, благополуччя та Божого благословення, і додав, що «хто буде споживати цю освячену воду з великою вірою, той буде оздоровлятися».

DSC_3728«Сьогоднішнє свято починаючи від свята Різдва це вираз Божої любові до нас. Коли подивимось на своє життя то можемо зауважити багато добрих речей, які нам дав Бог. У ту мить ми не бачимо, що це добро і потребуємо часу. Бог дав добра для кожного з нас, нашого міста й для цілої держави. Зичу Вам, щоб Ви у ці свята чулися любленими» – наголосив владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика також нагадав, що цей рік є роком милосердя. І побажав, щоб ми відчували це милосердя від Бога, а з іншого боку діли лилися ним одні з одними.

DSC_3820«Якщо людина славить Христа, то Він завжди народжується в нашому житті. Сьогодні вода залишається водою, вона не змінює свій фізичний і хімічний склад, але стає благодатною. Це приклад того як людина може змінитися під дією Божественної благодаті. А свята Різдво і Богоявлення допомагають нам торкнутися цієї благодаті, яка змінює наші серця й думки» – наголосив владика Філарет, єпископ Львівський і Галицький УПЦ.

Участь у молебні взяли також очільники міста, області, представники громадських організацій та об’єднань.

DSC_3832«Вже дуже багато років ми тут, у Львові, разом з вами показуємо приклад, що ми всі маємо бути разом. І наші церкви мають бути разом, всі конфесії, бо Бог один. Я би дуже хотів, щоб ця Божа ласка була на всю нашу державу. Ми сьогодні після посвячення води тут, на пл. Ринок, також будемо окроплювати всі приміщення міської ради, щоб було більше добра, більше любові. Кожен з вас візьме собі воду в будинок. Це дуже важливо, щоб була Божа ласка, щоб була любов, а головне – щоб ми були разом. В єдності – наша сила», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Львів’яни і гості міста черпали освячену воду з ємності, об’ємом 2 тис. літрів.

Марта Плішило, Анна Грапенюк
Фото: Валентина Євтушок, Олександр Мазуренко