У Львові відбулося відкриття мистецько-документального проєкту “Молитва до Митрополита. Сліпий. Спадкоємець”

Вчора, 17 лютого 2022 року, у фоє Львівської національної філармонії з нагоди 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого)  відкрили мистецько-документальний проєкт “Молитва до Митрополита. Сліпий. Спадкоємець”.  

Проєкт складається із мистецьких творів, що створювалися художниками з різних регіонів України протягом останніх двох років. У створенні колекції взяли участь такі митці, як Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції було долучено зібрані і подаровані твори: Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска. 

 Автором проєкту є Олена Білоус. 

 

Додамо, що проєкт  є четвертим з циклу “Молитва до Митрополита” і вже з 10 березня колекція вирушає у подорож музеями Західної України. Тож незабаром колекцію “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець” можна буде побачити в Червонограді, Бортятині, Нагуєвичах, Стрию, Дрогобичі, Трускавці та інших українських містах.

Відкриття виставки відбулося за участі артистів Львівської національної філармонії та соліста Львівської Опери і провідних європейських сцен Михайла Малафія Михайла Малафія. На заході прозвучали українські романси і арії світової опери.