У Львові відбулися заупокійні Богослужіння за першим ректором Львівської православної богословської академії

24 жовтня 2018 року минає шоста річниця з дня смерті першого ректора Львівських духовних шкіл – митрополита Євсевія Політила. Цього дня в академічному храмі свят. Іоана Золотоустого було звершено поминальні богослужіння.

2


Заупокійну Літургію очолив ректор ЛПБА митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк у співслужінні благочинного академічного храму, декана богословського факультету протоієрея Назарія Лозинського, завідувача кафедри церковно-історичних та практичних дисциплін, клірика княжого Свято-Миколаївського храму м. Львова, внука покійного митрополита Євсевія протоієрея Петра Політила та клірика академічного храму священика Назарія Гнатіва.

На закінчення Літургії отець ректор прот. Ярослав Ощудляк виголосив проповідь про приклад життя священика Віталія, а потім митрополита Євсевія Політила для кожного священика, для кожного студента духовного навчального закладу та для кожного християнина.

2


Відтак духовенство звершило панахиду та освяченна колива в пам’ять про Архіпастиря.

За богослужінням молились студенти та викладачі Академії, родина покійного митрополита Євсевія.

3


Після храмових богослужінь було звершено панахиду біля родинного гробівця на Янівському кладовищі у м. Львові, де чекає воскресіння мертвих тлінний прах приснопам’ятного Владики Митрополита Євсевія Політила.

Вічная пам’ять і блаженний спокій великому і достойному Пастирю!

Довідка: Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій (в миру Віта́лій Петро́вич Політи́ло; 12 липня 1928, с. Софіївка, Дніпропетровська область — † 24 жовтня 2012, Львів) — архієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату; єпископ Полтавський і Кременчуцький, митрополит Рівненський та Острозький.

Інформація  та фото із фб-сторінки о. Назарій Лозинський