У Львові відбувся Деканальний день зосередження

14 листопада 2018 року в парафії Святого Михаїла Архангела о. Яцек Коцур гостював священиків Львівського деканату, які зібрались на свій день спільноти та духовної віднови.

2


На початок цього дня всі разом молилися під час адорації Пресвятих Дарів. Після Літургії Годин, тихої молитви та Таїнства Покаяння була спільна Євхаристія, яку очолив о. Яцек Коцур, настоятель парафії.

Новообраний духівник Львівського деканату, о. Микола Лучок ОР виголосив конференцію на тему зловживання владою та сексуальні зловживання скоєні помітною кількістю духовенства й богопосвячених осіб. Зокрема проаналізував заклик папи Франциска, який Cвятіший Отець скерував у «Листі до Божого люду», оприлюднений 20 серпня 2018 року.

3


Духівник закликав священиків освідомити, що ці рани Церкви, торкаються кожного зокрема, «ніколи не підпадають строкам давності», закликають до покути та зусилля запобігати таким ранам.

о. Микола цитуючи папу підкреслив: «Заохочую весь святий вірний Божий люд до покутничої практики молитви та посту, згідно із Господнім наказом, що розбудить наше сумління, нашу солідарність і наші заанґажування на користь культури захисту та “ніколи більше” щодо будь-якого типу й форми зловживань».

Без «активної участі всіх членів Церкви», зусилля, спрямовані на «викорінення культури зловживання» не зможуть «породити динамізм, необхідний для здорового та ефективного перетворення».

1


Допомогою в цій боротьбі для нас, спільноти Церкви, є Пречиста Діва Марія, що зуміла вистояти біля хреста Свого Сина, навчаючи всіх нас, як слід поводитися перед обличчям страждання невинного, пізнаючи де і як повинен стояти Христовий учень.

Були також обговорені поточні питання з життя деканату та планування спільних душпастирських ініціатив. Смачна та радісна агапа була завершенням дня спільноти.

Автор : Олександр Кусий

Джерело: http://rkc.lviv.ua