У Львові відбувся ХХ ювілейний фестиваль української коляди «Прощання з колядою»

DSC_0303У неділю, 29 січня 2017 року, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької м. Львова відбувся ХХ міжнародний фестиваль української коляди «Прощання з колядою».

Організатор та засновник заходу – Львівське Ставропігійне Братство св. ап. Андрія Первозваного.  Подія відбулась у рамках благодійної акції на підтримку воїнів АТО.  Розпочався фестиваль о 14.00 год. благословенням Блаженнішого Макарія, Предстоятеля УАПЦ.

Під час заходу виступили 12 виконавців та колективів із України, Польщі та Румунії, серед яких:

 1. Наталя Половинка, актриса і співачка;
 2. Парафіяльний хор церкви Успіння Богородиці УАПЦ м. Миколаєва;
 3. Хор Михайлівської церкви УАПЦ м. Львова (вул. Каховська);
 4. Львівський муніципальний хор «Гомін»;
 5. Хор «Хвалім Господа» с. Вишня Рівня, Румунія;
 6. Ансамбль «Лем ми» гуртка Об’єднання українців у Польщі с. Каманьча;
 1. Хор «Оранта» церкви Успіння Богородиці УАПЦ м. Львова;
 2. Наталя Степаняк;
 3. Хор церкви свв. апп. Петра і Павла УАПЦ м. Львова;
 4. Камерний хор «CANTEMUS» УГКЦ м. Івано-Франківськ;
 5. Ансамбль «Відимо» сянніцького відділення Об’єднання українців у Польщі;
 6. Хор Львівського Ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного «Ставрос».

Участь у заході взяв й міський голова Львова Андрій Садовий, він вручив диплом 118-и членам Львівського Ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного Української Автокефальної Православної Церкви з нагоди ХХ-го ювілейного фестивалю: «У нашій країні зараз дуже складний час, кожен із нас думає про те, де ж черпати духовну силу, підтримку. На моє глибоке переконання, наша коляда і є таким особливим натхненням – це і родина, і молитва, і Боже Слово водночас. Коли на серці важко, і ти послухаєш нашу коляду, долучишся до неї, то відразу стає легше, простіше, коляда укріплює дух. Висловлюю свою велику подяку тим людям, які вже багато років роблять цю титанічну працю. Тому що привезти людей з різних регіонів, різних країн – це велика праця. Також від імені громади міста Львова хочу подякувати усім учасникам та гостям цього заходу».

О 16.30 год. спільно виконали коляду «Бог предвічний». Після коляди відбулась благодійна акція збору коштів для медичних потреб вояків АТО.

Довідка

Фестиваль «Прощання з колядою» розпочав свою історію у 1997 році. З благословення світлої пам’яті Патріярха УАПЦ Димитрія (в миру о. Володимира Яреми) цей захід був проведений у 1997 р. як свято розколяди для православної громади міста.

15 років поспіль захід проводять  у стінах Львівського коледжу Бізнесу і Права, керівником якого був сьогодні вже покійний парафіянин Петро-Павлівського храму п. Петро Лазур.

На рівні міста  – це був перший захід, традицію якого перейняли інші конфесії та парафії.

Львівське Ставропігійне Братство впровадило у культурне життя міщан захід, який відбувається  сьогодні практично на кожній парафії, несучи радість у колядках про народження Спасителя. За 20 років фестиваль  перейшов кордони міста і області, пізніше усієї України, а п’ятий рік поспіль єднає православних вірних України і діаспори.

Захід проводиться виключно силами братчиків – активних парафіян громад УАПЦ м. Львова, зокрема Успіння Богородиці, свв. апп. Петра і Павла, свв. Володимира і Ольги (м. Львів-Винники), Успіння пр. Анни (вул. Голоско) та сприяє активізації культурного життя міста, знайомить і сприяє обміну досвідом українців, які проживають на етнічних землях за межами нашої Батьківщини.

Фото: Валентина Євтушок