У Львові відбувся перший молитовний сніданок

23 травня 2019 року, у дворику Львівської копальні кави (площа Ринок, 10), відбувся перший Молитовний сніданок. Його організували з ініціативи Церков міста та з нагоди Року сім’ї. У події взяли участь не лише представники духовенства, влади та громадських організацій, а й представники галузі культури, медицини й освіти. До молитовного сніданку долучився й мер Львова Андрій Садовий. Він зауважив, що такі сніданки стануть у Львові традиційними.

«Ідея у тому, щоб християни усіх Церков разом молилися за владу. Є дуже багато способів керувати країною. Але головний спосіб — це молитися за владу, яка сьогодні є у місті. Ми хотіли б започаткувати таку хорошу традицію львівських молитовних сніданків. Ми хочемо бути єдиними, виявляти любов і єдність, в цьому мати результат від Бога», — зазначив голова львівського штабу ГО «Всеукраїнський собор» Дмитро Колесник.

Відзначимо, що цьогорічний захід присвячений Рокові сім’ї, тому молитва за подружжя, батьків та дітей була домінантною.

З вітальним словом до учасників Молитовного сніданку звернувся Митрополит Львівський ПЦУ Макарій, який наголосив на важливості і цінності сім’ї, особливої пошани чоловіка та дружини, плекання подружжя у вимірі християнських духовних цінностей.

«У світлі цієї пасхальної радості вітаю вас на нашому пасхальному сніданку. Бо тут зібралася наша велика родина — родина, яка має одного Отця, одні і ті ж самі цінності, родина, яка справді відчуває надзвичайно велику і благословенну модель єдності завдяки присутності в нашому місті цього Святого Духа, який є житвотворящий і все наповняє, і тому ми за це дякуємо. І без сумніву, хочу щоби сьогодні наш сніданок базувався на трьох ключах: слухання, свідчення і дія. Адже всі ми зібралися тут не тільки, щоби споживати цю ранкову трапезу, але й слухати ті свідчення, які для нас є життям. Щоб ці свідчення не залишилися лише порожнім звуком, а щоб покликали нас до дії. Щоб вийшовши, ми діяли на славу Божу і прославляли наше славне місто Львів”, — сказав капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Перший Львівський молитовний сніданок став продовження Національних молитовних сніданків в Україні.

«Церква — це духовна частина львівської родини, і ми кожного дня молимося за наше місто, і завжди просимо в Бога, щоб ви мали гарну працю і добрий дім. Просимо, щоб родина була сильна Богом. Бо від родини залежить майбутнє не тільки нашого міста, а й всієї країни. Бажаю, щоб ви кожного дня були радісні в Бозі», — зазначив Архієпископ і Митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

«Ми знаємо і бачимо, як наше суспільство ще дозріває до цього, щоби цими християнськими цінностями жити кожного дня. Саме сьогодні наша молитва має лунати до Господа, щоби ми справді відчули, що тільки життя, побудоване на цінностях, приносить успіх, радість, спокій, безпеку нашій країні. Дуже багато молоді виїхали за кордон, і кожного дня, зустрічаючись зі студентами, роздумуємо, чи буде їм тут добре, безпечно, чи вони відчують перспективу для себе і своїх дітей. Тому сьогодні спільно молімося і працюймо для блага нашої країни, і ніколи не опускаймо рук. Дякую усім вам, хто працюєте кожного дня, і всім, хто віддає своє життя на нашу безпеку і наш спокій», — зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

Впродовж заходу учасники молилися за українські сім’ї, молодь, владу, військо, духовенство.

“Велика подяка нашим братам протестантам за цю титанічну працю, яку ви робите, щоб доносити Боже слово у різним моментах і ділянках життя. Ми в Україні часто шукаємо унікальний рецепт порятунку нашої країни, ми шукаємо національну ідею, людей, які зможуть зробити диво і виправити ситуацію одним жестом. Але ми забуваємо істини. Дякую протестантам, що ви робите цю титанічну роботу. Ми всі приходимо до розуміння, що без Божої ласки нічого зробити не можливо. Я маю жаль, бо я не достатньо часу приділяю, щоб читати Святе Письмо. Я вчусь, працюю над собою і даю собі слово, що буду більш досконалим. Часто ми вимагаємо від інших бути перфектними, а важливо, щоб ми самі працювали над собою, бо якщо ми будемо самі змінювати себе, робити себе кращими, то ми побачимо, що змінився світ навколо нас”, – наголосив присутнім львівський міський голова Андрій Садовий.

За матеріалами ЛМР

Фото – Роман Балук, Оксана Бабенко