У Львові відбувся підсумковий Форум відповідальних людей

Упродовж 22-23 листопада у Львові тривав підсумковий Форум відповідальних людей під гаслом “Куди, кого ведеш?”. Упродовж двох днів у форматі дискусій та практик учасники говорили про лідерів, які творять середовища та середовища, які творять лідерів.

Організовувала подію Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. 

Львівський Форум фактично розпочався із слів вступного спікера Оксани Рудої, яка поділилася своїм баченням лідерства у сьогоденні. Опісля відбулася панельна дискусія “Лідери, які творять середовища”. Під час якої сучасні лідери з різних міст розповіли про виклики з якими вони стикаються і методи їх подолання. Згодом була праця у групах, завдяки якій присутні могли поспілкуватися у неформальній атмосфері, поділитися своїм досвідом.

Особливою подією першого дня була екскурсія у ІТ-компанії “Soft Serve”, яка є не лише успішною у своїй сфері, але також соціально орієнтованою. Своєрідною “родзинкою” на завершення дня була вистава від театру “ОКО”. 

Другий день підсумкового Форуму розпочався із Божественної Літургії, яку очолив отець-ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах, який також став вступним спікером цього дня.  Опісля розпочалася панельна дискусія “Середовища, які творять лідерів”, яку змодерувала Марта Тиченко.

Традиційно, Форум відповідальних людей — це була насамперед платформа для знайомства, комунікації, натхнення та започаткування спільних проектів для громадських активістів, представників духовенства, волонтерів, студентів, бізнесменів, та просто відповідальних людей України. Згодом стартувала   праця у групах і виїзд до Українського католицького університету. 

 Про головні підсумки “Форуму відповідальних людей” розповів секретар Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Орест Гевак:

“Такі Форуми потрібні, бо  у них заангажовані люди з різних середовищ. Одне з наших завдань – це зустріч. Людей Церкви, громадськості, підприємців, влади.  Ми піднімали теми, актуальні для сучасних і активних людей. Цей Форум у Львові був підсумковим. Раніше ми побували у Червонограді, Дніпрі, Дрогобичі, Чернівцях та Полтаві. У Червонограді ми, наприклад, підписали Меморандум про співпрацю з представниками міської влади, представниками Церкви,  а також представниками бізнесу і лідерами громадських організацій”.

Ще одним важливим підсумком Форумустало розуміння, що події такого формату насамперед важливі   для міст районного значення.  

“Ми дійшли до висновку, що якість форуму найперше є у бажанні співпраці різних середовищ, у відкритості до неї. І перш ніж виходити на нові міста і містечка треба проаналізувати їхні локальні середовища.  Пробувати з ними говорити, їх мотивувати, виходити назустріч і співпрацю”, – додав Орест Гевак.

 Організатори “Форуму відповідальних людей” на досягнутому зупинятися не планують і вже готують стратегію на найбличжий час. 

Автор фото: Тарас Зеплінський