У Львові відбувся святковий молебень до Дня вчителя, Дня бібліотек та Дня дошкілля

58220716Традиційно, у першу неділю жовтня в Україні святкують День працівника освіти. З цієї нагоди напередодні свята, 28 вересня, у Соборі Святого Юра м. Львова відбувся урочистий молебень за усіх освітян.

Участь у заході взяли вчителі, працівники бібліотек та інших освітніх закладів, представники влади міста, насамперед міський голова Львова Андрій Садовий, та духовенство міста. Молебень до Пресвятої Богородиці очолив Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

dsc6584-64066e865cc99f4a085fde6ffd250333

«Коли ми вирішуємо в своєму житті, ким хочемо стати, який навчальний заклад обрати, то розуміємо, що це рішення буде важким насамперед для нас. Бути Вчителем – це вибір, покликання до служіння світу, і, здебільшого, це не вдячна справа. За часу свого життя ми не завжди зможемо побачити плоди власної праці, рідко почуємо слова вдячності, а частіше – нарікання.  Ми маємо пройти цей шлях, аби з добрих людей зробити ще кращих. Дорогі освітяни, хочу ще раз спільно із очільниками нашого міста привітати вас із цим святом у нашому храмі та у великій школі християнського милосердя. Сьогодні нашою молитвою ми хочемо обійняти тих, що є «матір’ю освіти». Це люди, спраглі знань: учні в школах, студенти в університетах – вони народжують освіту нашого часу, до них скерована освіта. Вони є нашою «матір’ю», хоча вони молодші, а ми покликані, щоб нашій «матері» послужити, а вона ніколи не забуде про нас. Хочемо попросити Пресвяту Богородицю, Матір Християнства молитись, за нас та сповнювати наші серця любов’ю», – наголосив Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Ваша професія є особливою. Єдине, що хочу побажати, аби навчаючи, ви самі також вчились. Коли ми припиняємо вчитись, ми помираємо. Я би хотів, щоб спрага нових знань, спрага до пізнання себе, світу, була присутня у кожному з нас щодня. Бажаю вам добра, щоб ви були багаті, щасливі та здорові», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

За матеріалами: сайт «ЛМР».