У Львові відійшов у вічність Роман Стельмащук. 5 фактів про музикознавця

У ніч на 19 листопада у Львові помер відомий львівський музикознавець, засновник та керівник Фестивалю давньої музики Роман Стельмащук.

vvv_7988d

  1. Музикознавець, аранжувальник, педагог, мистецький керівник Фестивалю давньої музики у Львові Роман Стельмащук народився у 1965 році в Дрогобичі у родині відомого музиканта.
  2. Закінчив історико-теоретичний та композиторський факультети Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії  наук України в Києві. У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового  ступеня кандидата мистецтвознавства.
  3. Автор аранжувань народної, класичної та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, симфонічного оркестру, синтезатора. Був доцентом кафедри історії музики Львівської державної музичної  академії ім. М. Лисенка.
  4. Протягом 1990-х рр., працюючи консультантом Львівської організації НСКУ, брав активну участь в організації музичних фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував  і очолив Фестиваль давньої музики у Львові, який, за участю виконавців  з різних країн Європи, щороку відбувається у місті.
  5. Також Роман Стельмащук був засновником та керівником ансамблю давнього співу A cappella Leopolis, з яким брав участь у Старосондецькому Фестивалі Давньої Музики в Польщі, у Фестивалі давньої музики у Львові, в концертному циклі «Музика на дворах Європи», виступав у спільних  концертних програмах з виконавцями і дириґентами з Чехії, Польщі,  Швейцарії, України, записав CD «Сіде Адам прямо рая».

За матеріалами: tvoemisto.tvzaxid.net