У Львові відкрили іконописну виставку, присвячену Заповіту Патріарха Йосифа Сліпого

Відкриття  виставки відбулось вчора, 15 серпня, в  Iconart Contemporary Sacred Art Gallery, що на вулиці Вірменська, 26. Захід провели за участі художника Романа Василика, автора ідеї проєкту Михайла Перуна, а також Архиєпископа та Митрополита Львівського  УГКЦ владики Ігоря.

Виставка народного художника України професора Романа Василика “Заповіт Патріярха Йосифа Сліпого в іконографії” присвячена вшануванню 130-річчя від дня народження кардинала. Серед експозицій – 10 творів,  що ілюструють важливі епізоди з життя Йосифа Сліпого, а також його зображення в повний ріст. Про ідею створення проєкту поділився Михайло Перун.

“Створити такий проєкт-заповіт Йосифа Сліпого було бажанням Леоніда Рудницького, який довгий час співпрацював з кардиналом. Автором іконописів обрали невипадково, адже саме рідний брат Романа Василика перебував у засланні  разом з патріархом Йосифом. Для іконописного варіанту заповіту ми обрали дев’ять  найважливіших епізодів з життя кардинала. Те, що передає нам патріарх у своєму заповіті, – це українська церква та українська школа”, – говорить Михайло Перун. 

Що цікаво,  ці твори, як наголосив владика Ігор, не можна назвати іконами, адже Йосиф Сліпий ще не проголошений святим. Також серед присутніх були племінниця кардинала Йосифа, студенти Романа Василика, іконописці та фахівці з сакрального мистецтва, а також небайдужі містяни.  

Виставка триватиме до 5 вересня. Опісля проєкт Iconart, зі слів Михайла Перуна, перенесуть у село Заздрість, що на Тернопільщині,  де народився кардинал Йосиф Сліпий. Cпільний проєкт духовного життєпису Блаженнішого Патріарха Йосифа “Заповіт” реалізувала Фундація «Андрей» спільно з Товариством українців католиків “Свята Софія”, США.

Підготувала: Наталя Стареправо