У Львові відкрили виставку до 100-річчя св. Папи Івана Павла ll. ФОТО

Виставка діятиме у Львівському музеї історії релігії  до 31 січня 2021 року. 

Вчора, 19 жовтня,  у Львівському музеї історії релігії відкрили виставковий проєкт “Він змінював світ”, присвячений 100-річчю з дня народження св. Папи Івана Павла ll.  Серед експонатів  – унікальні дитячі, родинні світлини, портрети Івана Павла IІ, скульптура, пам’ятні медалі, монети, марки та особисті речі святого.

 Гостями заходу були  архиєпископ та митрополит Львівський УГКЦ Владика Ігор, референт Католицьких  ЗМІ  у Львівській Архідієцезії о. Олександр Кусий.

Про   Івана Павла ІІ владика Ігор згадує як сучасного святого й називає його всесвітнім Папою:

«Папу Івана Павла ІІ згадуємо як сучасного святого, що жив ще у наші часи й служив Церкві. Жоден зі  святих отців не об’їхав стільки  країн світу, як це зробив  святий Іван Павло ІІ. Його можна назвати як «всесвітнім Папою», який любив людей, а люди любили його. Він усіх зустрічав із відкритими обіймами. Папа показав нам: щоб стати святим,  непотрібно здійснювати великих чи мученицьких подвигів. Він довів, що можливо бути святим у сучасному світі, дотримуючись Божого Закону і люблячи ближнього». 

Наприкінці владика навів життя святого як приклад наслідування і звернувся з побажанням:

«Наслідуймо святих. Ми не станемо папами, але благородне життя всім є під силу. Нехай наше життя буде праведним,  щоб ми удостоїлись зустрітись із святим у небі».

До виставкового проєкту долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який був особистим секретарем святого. Він поділився особистими речами Папи, які можна побачити усім охочим. Його вітальне слово передав отець Олександр Кусий, де владика згадує про особливе ставлення Папи Івана Павла ІІ до України, зокрема міста Львів:

«Радію, що сьогодні Львівський музей історії релігії вшановує пам’ять великого Папи проповідництва цивілізації любові, який носив у серці Україну та Львів. Ті, хто відвідуватиме цю виставку, сподіваюсь, відчуватиме  близькість святого папи та отримають Божу благодать за його заступництвом».

Додамо, що  у Львівському музеї історії релігії виставку планували провести 18 травня – у день народження святого Івана Павла ІІ та у Міжнародний день музею. Через карантинні обмеженння проєкт довелось перенести.

Підготувала Наталка Стареправо

Фото автора