У Львові відкрили виставку графік пастельними олівцями про війну і роздуми

9 червня 2022 року, у Львівському музеї історії релігії  (вул. Музейній, 1), відкрили виставку «Sanctum» (Святе) Романа Барабаха. На виставці львівський художник презентував 7 емоційних графік пастельними олівцями. У коментарі Роман Барабаха повідомив, що ця виставка про роздуми на тему війни, святості, духовності. 

«Це виставка – така собі рефлексія, щоденник подій, які відбуваються, але без конкретики. У своїх роботах я хочу людину заспокоїти, що Бог є всюди, він допомагає, не мовчить», – сказав митець. 

Художник зазначає, що на виставці також представлені роботи, котрі виглядають як сумніви людини. 

«Одна з моїх робіт називається мовчання, коли солдат закрив руками обличчя, і, можливо, це відчай або сумнів. Чи є взагалі Бог, адже я сиджу в окопах, а навколо такий жах. Але поруч з ним обличчя Христа, навіть якщо ми його не чуємо, він інколи може мовчати, щоб заговорили ми», – додав він. 

 

Роман Барабах додав, що всі графіки пов’язані з вірою, а на кожній картині зображені емоції та відчуття людей в умовах війни. Серед них є «Молитва перед боєм», «Мовчання», «Діти в бомбосховищі», «Причастя на Азовсталі», «Архистратиг Михаїл». Також деякі його роботи зроблені на основі фотографій. 

Джерело: Твоє Місто