У Львові відкриють Ісламський культурний центр імені львів’янина Мухаммада Асада

5357f85b166d1919b60776ec3815dcd6Завтра, 5 червня о 13.00 год. у Львові відбудеться урочисте відкриття Ісламського культурного центру, який назвуть на честь львів’янина Мухаммада Асада (Леопольда Вайса), котрий доклав значних зусиль до розвитку ісламу в світі. Центр функціонуватиме на вул. Авраама Лінкольна, 29А.

Організатори заходу – Духовне управління мусульман України «Умма», ВАГО «Альраід» та місцева релігійна громада «Ен-Небрас».

У церемонії відкриття візьмуть учать представники органів влади, релігійні та громадські діячі.

У програмі відкриття центру заплановані: презентація перекладу смислів Корану українською мовою за редакцією українського вченого Михайла Якубовича та відкриття меморіальної дошки присвяченої Мухаммаду Асаду.

Організатори переконані, що Ісламський культурний центр стане центром духовного життя не тільки мусульман Львівщини, але й одним з головних майданчиків міжкультурного та міжконфесійного діалогу у регіоні.

said-1«Так сталося що Львів, будучи перш за все християнським європейським містом, подарував ісламському світові видатного науковця, громадського і політичного діяча, автора перекладу Корану англійською мовою – Мухаммада Асада (Леопольда Вайса). У Пакистані, Саудівській Аравії, Австрії та багатьох інших країнах його поважають та добре знають, а на батьківщіні його ім’я тривалий час було забуто. Це – несправедливо. Тому мусульманська громада Львова, коли постало питання відкриття культурного центру, не вагаючись вирішила назвати цей осередок культури та духовності ім’ям видатного львів’янина.

Додам, що мусульманська громада мешкала у місті ще за часів Середньовіччя, про це свідчить навіть старий татарський цвинтар. До недавнього часу кількість мусульман у Львові була невелика, приблизно дві тисячі осіб. Але через вимушений переїзд мусульман з Криму, постало питання відкриття тут Ісламського культурного центру, де можна було б мати бібліотеку, навчальні аудиторії, місце для молитви та для культурних заходів, на кшталт виставок та презентацій. Маю велику надію, що відкриття такого Центру зіграє позитивну роль в житті Львова, стане мостом дружби та діалогу між віруючими різних конфесій, між українцями різних національностей, і збагатить і без того різнобарвну Духовну велич Львова» – переконаний муфтій мусульман України шейх Саід Ісмагілов.

Львівський ісламський культурний центр стане дев’ятим закладом такого типу, серед створених в Україні.

Додамо, що наприкінці березня у Львові на проспекті Свободи вже відкрили Мусульманський релігійний центр, де кримські татари та інші місцеві апологети ісламу мають можливість здійснювати щоденні молитви.