У Львові відкрили мусульманський релігійний центр

11056884_750715191709223_1439411481_n Відтепер кримські татари та інші місцеві апологети ісламу матимуть свій офіс для щоденних молитов, тематичних зібрань і вивчення Корану. У перспективі – відкриття курсів арабської та кримськотатарської мов. Мусульманський релігійний центр відкрили 25 березня 2015 року на проспекті Свободи, 26.

Через анексію півострова чисельність кримських татар у Львові суттєво зросла: тепер їх налічують близько 2-х тисяч. Зважаючи на це, виникла необхідність створення культурно-релігійного осередку для переселенців, де вони могли б гуртуватися, здійснювати намаз (п’ятиразову щоденну молитву) та комунікувати з іншими етнічними громадами від імені єдиного центру. Задум реалізувала кримськотатарська громада Львова “Іхсан” за підтримки європейської мусульманської організації “Хасіне”, ГО “Земляцтво кримських татар” і “Крим SOS”. Подібний центр уже функціонує у Києві.

Як розповів журналістам один із членів “Іхсану” Руслан Аблямітов, головна мета відкриття таких офісів – збереження та плекання ідентичності кримськотатарського народу, поглиблення знань про іслам не лише тих, які його сповідують, але й усіх охочих пізнати основи однієї зі світових релігій без негативних стереотипів, що вкорінилися на пострадянському просторі.

Отож, молитовна кімната, відкрита не тільки для мусульман усіх національностей, але й для людей інших віросповідань, які звернуться сюди із запитаннями.

«Майже всі кримські татари, що перебувають у Львові, сподіваються повернутися на батьківщину, бо це наша земля, – зазначив голова ГО “Земляцтво кримських татар” Ельвін Кадиров. – Якщо Крим стане територією, на якій буде можливо вільно жити і дихати, багато 11088825_750715198375889_361269013_oкримських татар поїдуть звідси, але залишать тут внесок, який нагадуватиме про них».

Додамо, що у Львові вже відкрили курси вивчення кримськотатарської мови, до того ж цілком безкоштовні. Проводиться набір у дві вікові групи – дорослі та діти від 6 до 14 років. Заняття відбуватимуться щосуботи. Перша лекція запланована на 28 березня за адресою проїзд Крива Липа, 8.