У Львові відновили центральний вхід до храму святого Іоана Золотоустого ПЦУ

У Львові відновили центральний вхід до храму святого Іоана Золотоустого ПЦУ, що на вул. Лисенка. Тут демонтували аварійні та влаштували нові сходи і підпірну стінку, а також облаштували водовідведення. Про це повідомляє Львівська міська рада.

 Ремонт входу, що почав руйнуватися через надмірну вологість, розпочали у листопаді 2022 року. Поступове руйнування сходів поширилося, тож висновки перевірки засвідчили необхідність термінової реставрації.

«Через надмірну вологість центральні сходи та підпірна стінка почали руйнуватися»,  – зазначила радниця міського голови з питань охорони історичного середовища Лілія Онищенко. «Зокрема, стінка вже похилилась в бік дороги. Проходити тут стало небезпечно. З міркувань безпеки були закриті і центральні сходи, тож аби зайти до храму, люди користувалися бічними сходами. Ці конструкції цьогорічну зиму уже б не “пережили”. Тому у листопаді минулого року міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала ситуацію аварійною і такою, що потребує негайного втручання. Відтак, тут демонтували стару кам’яну  підпірну стінку та збудували нову – з бетону і каменю. Також переклали каменем старі сходи. Облаштували водовідведення».

Фото: ігумен Кипріян Лозинський

Довідка

Церква святого Іоана Золотоустого — колишній костел Найсвятішого Серця Ісусового у комплексі жіночого францисканського монастиря — є пам’яткою архітектури місцевого значення. Костел і монастир були збудовані упродовж 1877−1889 рр. Автор проєкту – відомий львівський архітектор Юліан Захарієвич. Цікаво, що у абсиді храму збереглись усі 3 вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887—1889 роках. Центральний зображує Найсвятіше Серце Ісуса, бокові вітражі присвячені св. Меланії і Архангелові Михаїлові. Вітраж у круглому вікні на фасаді церкви зображує Непорочне Зачаття. До слова, цей округлий вітраж минулого року відреставрували.