У Львові відзначать 155-річчя від Дня народження Митрополита Андрея. ПРОГРАМА

 29 липня 2020 року Львів разом із усією Україною та світом відзначатиме важливу дату – 155-річчя від Дня Народження праведного Митрополита Андрея. З нагоди цього у Львові підготували низку тематичних заходів.  На подію запрошені духовенство та громадськість.

Відтак, заходи розпочнуться о 10:00 із Божественної Літургії  у Архикатедральному Соборі св. Юра (площа св. Юра, 5). ( Цього ж дня відбуватиметься проща до Прилбич, деталі за посиланням). Крипта, де похований Митрополит Андрей, протягом усього дня буде відкритою для відвідувачів та бажаючих вшанувати його пам’ять.

  Тим часом, на фасаді Львівської міської ради буде розміщено банер із зображенням Митрополита Андрея. Перед Ратушею на вулиці діятиме виставка, яка розкриє основні віхи його життєвого шляху і служіння 

      Львівські митці також підготували свій подарунок до 155-річчя Митрополита, який за життя був меценатом численних мистецьких проектів. Саме тому, на просп. Червоної Калини, 64 відбудеться відкриття муралу, присвяченого Митрополиту Андрею. Початок о 14:00.   

  Молодь також не залишиться осторонь. БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ приготувала для молоді квест, який розпочнеться о 13:00 на Святоюрській горі, де Митрополит провів велику частину свого життя.  

Завдяки квесту, молодь, віком від 14 до 18 років, зможе заглибитися у історію життя Шептицького. На кожній точці квесту будуть завдання пов’язані із певною частинкою його життєвої дороги. Молодь отримає питання про зріст Митрополита, буде завдання “фуршет-інтуїція”, коли учасники зможуть “вмикати інтуїцію” і обирати ті предмети, які на їхню думку, пов’язані із Митрополитом, ми готуємо такий великий-великий стіл із цими речима. Родзинкою буде те, що учасники зможуть вивчити чотирма іноземними мовами вираз “З Днем Народження”, – розповіла координатор паломницько-туристичного центру на Святоюрській горі, Анастасія Терлецька.

    Під час авторської екскурсії на Святоюрській горі, охочі зможуть на власні очі побачити унікальні артефакти, пов’язані із життям Митрополита Андрея та часом, коли він жив. Наприклад, високі милиці Митрополита, фрагменти богослужбового одягу тих часів. Окрім того, екскурсія буде супроводжуватися живою музикою, яку полюбляв слухати Митрополит. Записатися на авторські екскурсії та квест можна за телефоном 097 702 77 17.

 Цього ж дня, о 20:00 у Митрополичих палатах відбудеться молитва на прославу Праведного Митрополита Андрея, а о 20:10 на Святоюрській горі презентують короткометражний документальний фільм “Андрей Шептицький: актуальне”. Вхід – за запрошеннями.

Передбачено такі локації прем’єрного показу фільму «Андрей Шептицький: актуальне»: – 29/07, с.Прилбичі, початок о 12.00 (коло храму) – 29/07, м.Новояворівськ, палац культури «Кристал», почато о 20.00 – 29/07, Львів, Юр – Митрополичі сади (вхід по запрошеннях), 30/07, Львів, Юр – площа перед Митрополичими палатами, початок о 20.00.