У Львові вперше в історії УГКЦ відбулися курси для нововисвячених єпископів

unnamed__2__7bc07Упродовж трьох днів – від 26 до 28 січня – у Львові, вперше в історії УГКЦ, проводились курси для нововисвячених єпископів, поставлених для служіння в Україні та на поселеннях. Висвітлені доповіді збагатили учасників досвідом, який стосується специфічних аспектів єпископського служіння.

«Курси, які проводяться з ініціативи Глави нашої Церкви, є надзвичайно важливими, адже висвітлюють постать і завдання єпископів у специфічному еклезіальному та суспільно-культурному контексті саме греко-католицької Церкви та нашого народу, в Україні і на поселеннях сущих. Сподіваємося, що матеріали цього курсу стануть доречною і корисною поміччю не лише для новопоставлених єпископів, а й для усіх владик УГКЦ, незалежно від часу хіротонії чи місця їхнього служіння, та стануть цінним фундаментом для постійної формації всіх архипастирів нашої Церкви», – сказав у коментарі Департаменту інформації владика Ярослав (Приріз), голова Богословського відділу, відповідальний за організацію курсів.

Особливу важливість вчительської місії єпископа підкреслив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у доповіді «Єпископ – учитель віри», яка стала вступом у навчанні. Подальші теми служінь єпископів активували розвиток дискусій між учасниками курсів. Це були доповіді на теми: літургійного служіння єпископа, основ еклезіології ІІ Ватиканського Собору, синодальної діяльності та ідентичності УГКЦ, а також управлінських якостей єпископа та принципів керівництва церковними структурами.

unnamed__1__0a583Доповідачами під час навчань, окрім Блаженнішого Святослава, виступили владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ та голова Патріаршої літургійної комісії, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Євген (Попович), голова Канонічного відділу Патріаршої курії та інші священнослужителі.

Курси включали в себе як виклад теорії, так і практичні заняття з літургійного уставу, яким присвятив час владика Венедикт (Алексійчук).  Теоретичні лекції суттєво збагатив Блаженніший Любомир, який поділився багатим досвідом єпископського служіння та охоче відповідав на питання присутніх.

Суттєвим елементом зустрічі була спільна літургійна молитва, яка супроводжувала єпископів у всі дні проведення заходу.

На закінчення курсів Блаженніший Святослав вручив учасникам документ Апостольської Столиці «Посібник для душпастирського уряду єпископів», щойно виданий українською мовою та побажав сили Святого Духа у служінні Церкві та рідному народові.

За матеріалами: news.ugcc.ua