У Львові вшанували жертв Бабиного Яру

29 вересня, у день вшанування трагедії Бабиного Яру, біля меморіалу пам’яті жертв Львівського єврейського гетто відбулася екуменічна заупокійна молитва. 

Очолив моління Ігумен Кіпріан, намісник Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря, декан богословського факультету Львівської православної богословської академії ПЦУ, разом з о. Ігорем Кунцем, Синкелом у справах мирян Львівської Архиєпархії УГКЦ. Також у заході взяли участь представники єврейської громади та обласної влади, а також небайдужі львів’яни.

Після пам’ятного слова про жертв Голокосту присутні поклали квіти та запалені лампадки до меморіалу.

29 вересня 1941 року розпочалися перші розстріли євреїв в урочищі Бабин Яр у Києві. Символічно пам’ять жертв Голокосту у Львові вшановують на теперішньому проспекті Чорновола – місці, де під час Другої світової війни було єврейське гето, третє за величиною гето у Третьому Рейху. 

Меморіал пам’яті жертв львівського гето 1941—1943 років відкритий 1992 року. На одній з таблиць меморіалу написано: «Цією „дорогою смерті“ у 1941—1943 роках пройшли і були закатовані німецько-фашистськими окупантами у Львівському гето 136800 євреїв».

Джерело: фейсбук-сторінка ігумена Кіпріана