У Львові молитвою розпочався перший “Форум сім’ї”. Фото

13 вересня 2018 року у Львівському національному університеті із екуменічної молитви розпочався перший “Форум сім’ї”. Співачка Софія Федина виконала Гімн “Боже, великий, єдиний”

1


Подія зібрала в одній залі науковців, волонтерів, фахівців сімейної сфери, представників різних конфесій, а також духовних лідерів ісламської та юдейської громади. Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир (Груца) під час відкриття Форуму зазначив:

Кажуть, що дім — це є місце, де тебе люблять і чекають. Сьогодні ми є тут очікувані і ми є тут любленими. Нині ми почуємо багато мудрих думок від фахових людей. Напередодні цього Форуму кілька днів у тому контексті я собі ставив запитання. Звідки я є? Звідки я походжу?  Чому я народився? Хто мене виховував? І сьогодні в тому контексті ідеологій, які несуть загрозу сімейним вартостям, вартостям людини не треба багато читати книжок, треба лише собі ставити питання Звідки я є? Чому я ходжу по тій землі? Де я народився? Хочу щоб ці питання супроводжували всіх нас”.

DSC_1455

Головна мета Форуму — об’єднати зусилля небайдужих для пошуку ідей і актуальних пропозицій для формування національної сімейної політики.

DSC_1463


Першим спікером Форуму вранці була Марія Швед, професор кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ. Вона наголосила, що справжні цінності родини ми повинні черпати у “бабусиних скринях”, адже наші предки повсякчас трактували родину як найвищу вартість у житті. Водночас спікерка наголосила, що сімейні цінності нерозривно пов’язані із християнським світоглядом. І додала, що українська родина вже стільки пережила упродовж історичного розвитку, що має тепер сили боротися із будь-якими труднощами і проблемами, які диктує сучасність.

1


Нагадаємо, що Форум працюватиме до 18 години.  О 14:00 у аудиторії № 312 відбудеться панельна дискусія “Потенціал релігійних спільнот: роль та практичні завдання у захисті та розвитку інституту сім’ї. До обговорення долучаться о. Роман Лаба (РКЦ), о. Михайло Сивак (УПЦ КП), о. Михайло Коник (УПЦ), рабин Мордихай Шломо Болд (з юдейської спільноти), Ернест Абкелямов (духовне управління мусульман Львова), Богдан Луць (ЄХБ). З детальною програмою Форуму можете ознайомитися тут.

Перше фото: Даниїла Тюріна