У Львові за участі представників УГКЦ і ПЦУ відбувся міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право»

20-21 травня 2021 року в приміщенні Українського Католицького Університету проходив науковий міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення».

Головним організатором заходу виступила Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. У заході, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, наживо та онлайн взяли участь близько 40 експертів: голови єпархіальних комісій УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, спеціалісти з канонічного права, студенти богослов’я УКУ та особи зацікавлені екуменічною та правовою тематикою.

Ключовими доповідачами були представники Католицької та Православної Церков.

Так о. д-р Андрій Чорненко, проректор Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого УГКЦ, детально проаналізував новий документ, який видала Папська рада для сприяння християнській єдності у 2020 році під назвою «Єпископ і єдність християн: екуменічний путівник».

Отець-доктор Андрій Танасійчук, заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої Курії УГКЦ, розповів про конкретні міжкофенсійні пасторальні випадки, з якими зустрічають священики на своїх парафіях при уділенні Святих Тайн Хрещення чи Вінчання, висловив свої поради, як можна уникати певних непорозумінь.

Професор УКУ о. д-р Михайло Димид представив виклики, які стоять перед мішаними подружжями і заохотив Церкви активніше співпрацювати з такими парами.

Цікавою була доповідь о. д-р Петра Балога, директора Інституту св. Томи Аквінського, що у Києві, який представив розуміння і значення терміну «communio» (сопричастя) у різних традиціях Церкви.

Як повідомили у пресслужбі Львівської православної богословської академії, рамках навчального модуля: “Екуменічний рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення” відбулась зустріч учасників модуля з головою Комісії з міжхристиянського діалогу ПЦУ митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм Рудюком. Зустріч проходила у залі засідань Львівсько-Сокальського єпархіального управління.  

Митрополит Димитрій поділився своїми думками щодо місця та ролі людини-мирянина у парадигмі канонічного права православних Церков.  

Згодом, Володимир Вакін, ректор Волинської Православної Богословської Академії, який представив напрацювання православних богословів зібраних в книзі «Православний підручник з екуменізму»; о. Корнелій Хрущ, учений секретар Волинської православної богословської академії, та ієром. Кипріан Лозинський, декан богословського факультету ЛПБА, які говорили про важливість міжхристиянської відкритості у щоденному житті Церкви.

На завершення Форуму, отець доктор Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, висловив сподівання, що обговорені теми та висновки, які були зроблені під час дискусії покращать майбутню співпрацю між УГКЦ та ПЦУ та зможуть бути застосовані у щоденному житті Церков.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ