У Львові збирають кошти на лікування художниці і волонтерки Тетяни Думан-Скоп

 Зараз потрібно близько 20 тисяч євро.

Сім місяців минуло з того часу, як Тетяні Думан-Скоп діагностували пухлину мозку. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуку її сестра Василина. 

Таня за час лікування встигла намалювати і відпустити у світ десятки ангелів в рамках свого проекту «Янголи рятують життя». Зробила разом з Левком виставку у клініці Ну-Мед у Польщі, організувала онлайн-аукціон своїх робіт, створила цикл «Камінчики з Меджуґор’я». Намалювала низку ікон і почала проєкт теж разом з Левком для виставки у Кельні.

Після операції і хіміорадіотерапії у дівчини було 3 курси імунотерапії (21 950 євро), секвенування геному в OncoDNA (4 370.50 євро), чотири МРТ по 3 000 грн кожне, 4 курси темозоломіду (6 321,44 євро + з 9 березня п’ятий за 1 679 євро).

Читайте також: Софія Опацька: Україням треба позбутися патерналізму і ставати відповідальними

Завдяки «Усміхайся. Малюй. Живи» і допомозі безлічі друзів, близьких, далеких і навіть незнайомих людей на лікування в Німеччині зібрали 56 тисяч євро, які витрачали на імунотерапію, Темодал та супровідні препарати. Усього на це пішло 33 541,89 євро.

«Як ми писали раніше, імунотерапія не захистила нас від рецидиву. Спочатку з’явився маленький набряк по контуру старої операції, потім нове вогнище. Потім набряк зріс і там з’явилась киста, а нове вогнище почало повільно і впевнено рости. Було очевидно, що потрібно змінювати стратегію лікування. Тому ми замовили секвенування геному – дослідження пухлини, яке показує наявні генетині мутації і дає змогу проаналізувати ефектвність лікування. З’ясувалося, що Танина пухлина до імнотерапії стійка і сама по собі ця терапія не надто ефективна стратегія для нас. У Кельні нам порадили розглянути варіант з повторною операцією», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Львів’ян просять здати теплі речі потребуючим. Перелік необхідного 

За словами сестри, вона почала звертатись у різні клініки. Бо хоч наші нейрохірурги добрі, але в Україні менше додаткових засобів, які роблять операції ефективнішими. Останнє МРТ показало, що нове утворення почало зменшуватись, зате по контуру старого, видаленого, загрозливо збільшився набряк і виросла киста.

«Таню взяли у програму MagForce. Це нанотерапія, яка вже випробувана у Німеччині. На хлопський розум, тут не просто роблять операцію, а вводять у логовину з-під пухлини певну речовину з наночасточками заліза. Потім ці часточки активують і в такий спосіб руйнують і пошкоджують клітини пухлини, яка стає чутливою і до імунотерапії, і до хіміотерапії. Нещодавно компанія відкрила свою філію на базі клініки в Любліні. Участь у програмі тут коштує 45 тисяч євро. Цей план дуже сподобався і польським, і німецьким лікарям. Це шанс знищити рецидив, а також зробити пухлину чутливою до теперішніх методів лікування. Лишилося вирішити питання з грішми», – додає Василина.

Окрім нанотерапії, дівчині надалі потрібно вживати темозоломід (приблизно 1300 євро за курс щомісяця), отримати за 14 днів до резекції інфузію Кейтруди (+600 євро) і, можливо, кілька інфузій після операції – залежно від самопочуття.

Зараз потрібно близько 20 тисяч євро. Чоловік Левко безперервно малює і всіх закликає, організовує і планує виставки, щоб заробити кошти, яких не вистачає. Львів’ян, які хочуть допомогти, просять зробити благодійні внески на картку з реквізитами: 4149 4991 1705 3445 (Василина Думан).

Джерело: Твоє.місто