У Львові зібрали більше півмільйона гривень на стипендії для семінаристів

Десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет “Різдвяна просфора”, який відбувся у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

4

У стінах Львівська Духовна Семінарія Святого Духа десятки благодійників завітали на доброчинний бенкет “Різдвяна просфора”.  Серед гостей були єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир Груца, львівське духовенство, підприємці, митці. Також завітали заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко та в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

      Залучені від благодійної події кошти скерують на розвиток Стипендіальної програми, яка діє при БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ і підтримує майбутніх священиків. За словами організаторів, вдалося залучити більше півмільйона гривень. Підтримку отримають студенти-сироти, малозабезпечені, які є успішними у навчанні.

  Кожен добродій, який взяв участь у благодійному банкеті  – відчуває важливість підтримки майбутніх священиків – переконаний владика Володимир Груца:

2“Різдвяний час – це час родини. Коли кожна людина старається перебувати у родинному колі і  будучи у стінах Семінарії, ми прийшли до семінарійної родини. І ті добродії, які беруть участь у благодійному бенкеті, вони також розуміють наскільки важливо підтримати цю семінарійну родину. Бо потім майбутні священики підуть у їхні парафії і також у їхні родини, будуть їхніми душпастирями і ті люди відчувають внутрішню потребу цю добру справу підтримати.

  А щодо соціального виміру Різдвяного часу, ми можемо взяти гарний приклад мудреців, які пішли до Вифлеєму. Після певної подорожі вони залишили Дари. Вони немовби залишили те, що збирали, немовби віднайшли сенс свого життя і напевно були також з цього щасливі”.

     “Вкладаючи у священика – ми вкладаємо у спасіння людини”, – підкреслив екс-керівник БО “Фундація Духовного Відродження” о. Тарас Милян

       Нагадаємо, що ініціатива збору коштів на стипендії для семінаристів належить правлячому єпископу єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго владиці Венедикту. У січня 2018 року під час  святкування 50-річчя владики, було зібрано 1 380 000 грн. Тоді 10 відсотків від загальної суми зібраних коштів буде скеровано на формування стипендій в Тернопільській, Ужгородській, Дрогобицькій, Івано-Франківській та Київській духовних семінаріях – по дві стипендії на кожну семінарію. Решту суми передали для створення стипендіального фонду для семінаристів Львівської духовної семінарії.