У Львові зібрали кошти для реставрації церкви Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького

17125157_987125011417949_1195649246_nЛьвівські  художники і меценати  спільно з  Свято-Іванівською Лаврою зібрали кошти для  реставрації церкви Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького.

Вчора, 4 березня 2017 р, в приміщенні гостинного дому «Арихстратиг» вул. Винниченка 22, відбувся благодійний аукціон «Молитва до Митрополита», або «Таємниці Старої Лаври»  на підтримку відновлення Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ.

До проекту долучились всесвітньо відомі митці, такі, як:

Левко Скоп – мистецтвознавець, художник- реставратор, іконописець, учасник творчого обєднання “Кактус”, громадський діяч;
Юрій Смольський – викладач рисунку на кафедрі графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв, член журі щорічного Всеукраїнського конкурсу академічного рисунку “Срібний штрих”. Брав участь у мистецькому проекті “ДНІ ГАЛИЧИНИ У ФРАНЦІЇ” Виставки живопису у містах Анже, Монтреву, Бопро;
Петро Сметана – Член Національної Спілки Художників України з 2012 р., учасник стипендіальної програми Gaude Polonia -2016. Засновник і куратор альтернативного виставкового простору “Продукти”. автор чисельних виставок в Україні та поза її межами;
Михайло Скоп – засновник першої інтернет-галереї українського іконопису всіх шкіл і періодів icon.org.ua;
Тетяна Думан – молода українська художниця з яскравою, самобутньою мистецькою мовою. У ній поєднана глибока духовність і вишукана скромна простота;
Люба Лебідь-Коровай – створює тематичні композиції в авторській техніці. Учасниця багатьох персональних і групових українських та міжнародних виставок. Член НСХУ з 1990 року.

«Першим словом хочу виразити велику подяку організатам-ініціаторам цієї благородної справи, а саме: Левку Скопу, Оленці Білоус, Наталії Гнатисько, Вікторії Шаткіській, сьогоднішньому ліцитатору Тарасові Дідулі!Окреме слово подяки складаю усім художникам, які пожертвували свої твори як лоти на аукціон, а також сердечно дякую усім тим, які придбали лоти і тим самим вклали свою лепту у збереженні духовно-сакральної спадщини нашого народу! Під час  аукціону було продано лотів на загальну суму 81 500 грн. Уся ця сума буде призначена на закупівлю гонти для перекриття церкви св. Архистратига Михаїла з с. Тисовець (1863 року), яка знаходиться у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького», – повідомляє настоятель Лаври єрм. Юстин Бойко.

А ініціатор, організатор та учасник аукціону Олена Білоус розповіла про подальші плани митців: «Оскільки, художники і меценати виявили чітке бажання надалі сприяти відродженню деревяних церковць у Музеї народної архітектури і побуту у Львові ім Климентія Шептицького, але лише у співпраці та під контролем Настоятеля Свято-Іванівської Лаври  о. Юстина Бойка, тому  серед митців було прийняте рішення непродані полотна передати новій ініціативній групі , яка проведе наступний аукціон , а художники вже підтвердили свою участь  у ньому»

Організатори щиро дякують всім, хто став послідовником у меценатській справі Митрополита  Андрея Шептицького і сьогодні допомагає відродити спадщину Великого Мойсея українського народу.

Підготувала Христина Кутнів