У музеї “Територія терору” триває конференція-марафон “Простір пам’яті”

Сьогодні, упродовж другого дня конференції, відвідувачі долучаться до двох екскурсій, а також “читатимуть” сторінки єврейського Львова між рядків.

   Співорганізаторами конференції-марафону є Israeli Friends of Ukraine та «TrendVision».  Вчора, на відкритті, з почесним словом виступив головний рабин Львова та Західної України Мордехай Шломо Болд: “Ми вивчаємо минуле, щоб жити сьогодні та готуватися до майбутнього”. Заступниця Центру міської історії Ірина Мацевко підкреслила, що такі заходи націлені перш за все на розуміння жорсткого ХХ століття. І важливо усвідомити ким ми є насправді та як вибудувати сучасне суспільство на цій основі.

1

    Загалом подія триватиме до завтра. Серед сьогоднішніх родзинок конференції буде екскурсія вуличною виставкою ““Львів, Lwów, לעמבערג, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті”, яку проведе історик Андрій Учач. Окрім того, відбудеться  презентація практик збереження місць єврейської пам’яті. Завершиться конференційний день екскурсією “Між рядків: приховані сторінки єврейського Львова у літературних та рабиністичних джерелах” до якої долучаться публіцист з Ізраїлю Елізер Лісовий та дослідниця єврейської історії Галичини Оксана Андронатій. З детальнішою програмою можна ознайомитися за посиланням:

https://www.facebook.com/events/818793604982528/

1

Фото із фб-сторінки музею “Територія терору”