У неділю римо-католики Львова святкують 25-річчя відновлення архідієцезії

LvovРимо-католики готуються відзначити 25-ліття відновлення своїх церковних структур в Україні. Чверть століття тому РКЦ зазнала жорстоких переслідувань від комуністичного режиму. Свою повноцінну діяльність вона змогла відновити після того, як Україна отримала незалежність.

16 січня 1991 року, нині вже святий, Папа Іван Павло ІІ відновив діяльність Львівської архідієцезії, а також Житомирської та Кам`янець-Подільської дієцезії.

З нагоди ювілею Конференція римо-католицьких єпископів України звернулася з Пастирським словом до своїх вірян. У ньому єрархи РКЦ просять священнослужителів та мирян у неділю, 17 січня, прийти до храму та вознести подяку Богові та Діві Марії.

«На завершення кожної Святої Меси нехай вознесеться у наших храмах подячний гімн Te Deum», – закликають вони.

«У наших родинах завжди живими будуть спогади про часи, коли Церква зазнала переслідувань з боку комуністичної влади. Завдяки духовенству, богопосвяченим особам та мирянам, які відважно зберігали вірність Христу і передавали традицію – часто потайки – можемо сказати, що ми сьогодні маємо віру», – зазначають єпископи.

Довідка:

У 1946 році влада вигнала зі Львова останнього митрополита – архиєпископа Євґеніуша Базяка і багато людей це сприйняли, як повний розгром Церкви.

А  у 1991 році  до відновлених римо-католицьких дієцезій було призначено 5 пастирів.

«Першим митрополитом відновленої Львівської Архідієцезії був призначений єпископ Мар’ян Яворський. До отримання цієї номінації Владика був апостольським адміністратором Львівської Архідієцезії з садибою у Любачеві (Польща), керуючи тією частиною Львівської Архідієцезії, яка до ІІ Світової Війни залишилася в межах Польщі. Призначено також перших післявоєнних єпископів. Тоді теж для Архідієцезії були встановлені єпископи-помічники – о. Рафал Кєрницький і о. Маркіян Трофим`як. Дієцезіальним єпископом у Кам`янець-Подільському був призначений о. Ян Ольшанський, а в Житомирі о. Ян Пурвінський» – зазначається у Пастирському посланні архиєпископа Мечислава Мокшицького з нагоди ювілею.

За матеріалами: risu.org.ua та www.rkc.lviv.ua